Ghostwire Tokyo Türkçe çalışmasında yer alan herkese teşekkür ediyoruz. Hızlıca çıkartabilmek için yarı makine yarı da manuel çeviri yaptık. Bu sebepten dolayı bazı diyaloglardaki cümleler düşük olabilir. Fakat genel olarak anlayacağınızı ve oyunun hikayesini kavrayacağınızı düşünüyoruz. Ghostwire Tokyo Türkçe yamanın detaylarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Ghostwire Tokyo Yaması Neleri Türkçeleştiriyor?

⦁ Bütün menü ve ayarlar seçeneklerini Türkçeleştirir.
⦁ Diyalogların %80’i Türkçe. Fakat bazı kelimeler çevrilmemiş. Esasında biz tüm diyalogları çevirdik lakin oyun bazı cümleleri İngilizce olarak göstermeye devam ediyor. Bunun sebebini ne yazık ki anlayamadık. İleri ki versiyonlarda düzeltmeye çalışacağız.
⦁ Kontrol rehberi Türkçe hale getirildi.
⦁ Sol üstte yer alan görevler sekmesindeki bütün görevlerin çevirisi yapıldı.

Önemli Not: Yamayı kurduğunuz zaman oyunu “HFR Performance Mode” seçeneğinde çalıştırın. Anlayamadığımız bir sebepten dolayı oyun diğer seçeneklerde çalışınca yama etkinleşmiyor.

Bunun dışında yamaya dair ekstra bir notumuz yok. Eğer Ghostwire Tokyo’nun nasıl bir oyun olduğunu merak ediyorsanız kısa inceleme yazımızı da okuyabilirsiniz.

ghostwire türkçe yama

Kurulum:

Ghostwire Tokyo Ne Tarz Bir Oyun?

Ghostwire: Tokyo bizi Tokyo şehrinde bir maceraya çıkartıyor. Tüm şehir yaratıklar tarafından sarılmış ve biz bu yaratıkları temizlemeye çalışıyoruz. Burada oyunun ayrıntılı hikayesine değinmeyeceğim. Kısaca artı ve eksi yönlerinden bahsedeceğim.
Öncelikle şehir tasarımının çok güzel olduğunu söyleyebilirim. Gerçekten şehrin içinde dolaşmak sizi etkiliyor. Oyun her ne kadar açık dünya olarak geçse bile sınırlı bir açık dünyası var. Görevler belli bir sıra halinde ilerliyor. Bu da keşif ve özgürlük hissinizi azıcık azaltabilir. Tabi her oyundan keşif hissi beklemekte biraz yanlış.
Oyunun düşman tasarımları çok özgün ve yaratıcı. Aynı şekilde dövüş mekanikleri de çok eğlenceli. Gerçekten harika dövüş sekansları var. Souls vari bosslarla burada da karşılaşıyorsunuz. Boss kapışmaları epey zevkli geçiyor. Zaten Ghostwire: Tokyo’nun puanlamasına bakarsanız epey yüksek olduğunu da göreceksiniz. Biraz değişik bir şeyler ve sıkı dövüş mekanikleri arıyorsanız mutlaka bu oyunu deneyin. Tabi oyunu denemeden önce de muhakkak Türkçe yamayı da etkinleştirin 🙂 Ghostwire Tokyo Türkçe haliyle çok daha keyifli olacaktır.

Şifre: tryama

Etiketler:

“Ghostwire Tokyo Türkçe Yama Yayınlandı – Dil Seçenekleri Aktif” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.