Halo İnfinite geçen sene Kasım aylarında piyasaya çıktı. Aksiyon dozajı olsun, diyaloglar ve çatışma hissiyatı olsun, son derece tatmin edici bir oyun. Tabi çıkar çıkmaz Gamepass’e de gelince Türk oyuncularında ilgisini çekti. Normalde Halo serisi Türkiye’de pek tutulmayan bir seridir. Ancak Gamepass’e gelmesi ve bizim de Türkçe yamasını çıkarmamız, oyuncu sayısını arttıracaktır. Zaten Halo İnfinite Türkçe yamasını indirmeye gelmişseniz oyunu biliyorsunuzdur. Hemen yamanın nasıl kuralacağına ve Gamepass’e nasıl uyarlanacağına geçelim.

Halo İnfinite Türkçe Yama Künyesi

  • Yama içeriği: Halo İnfinite Türkçe çevirisi. Altyazı, diyaloglar, oyun menüleri ve tutorial kartları çevrildi. Özellikle hikaye ile ilgili olan çevirilere ağırlık verildi.
  • Yama versiyonu: 1.0.1 (Güncelleme almaya devam edecek)
  • Çıkış Tarihi: 15.05.2022
  • Çeviri Ekibi: PexRy, husmark
  • Kodlama: PexRy

Uyumluluk: 3 Şubat 2022 Güncellemesi ile uyumludur. Oyunun güncellemelerini buradan takip edebilirsiniz: https://support.halowaypoint.com/hc/en-us/articles/4412306622356-Halo-Infinite-Release-Notes-Updated-Feb-3-

Steam versiyonu ile uyumludur. Kurulum otomatik gerçekleştirilir.

Gamepass ile uyumludur. Yamanın kurulumu otomatik gerçekleştirilir.

Bildiğimiz kadarıyla Halo İnfinite başka bir markette yer almıyor. Bu yüzden Türkçe yamayı iki launcher ile uyumlu halde yaptık. Başka bir yerden satın aldıysanız çalışmayabilir.

Eğer Halo İnfinite’in korsan sürümünü oynuyorsanız bazı uyumsuzluk problemleri alabilirsiniz. Her versiyonda olmuyor fakat bazı korsan sürümlerde siyah ekran hatası verebiliyor.

halo infinite türkçe yama

Halo Infinite Türkçe Yama Gamapess’te Nasıl Çalışır?

Öncelikle Xbox uygulamasından “Gelişmiş yükleme seçeneklerini” açmanız gerekli.

⦁ Bilgisayarınızdaki Xbox uygulamasına girin.
⦁ Sağ üstte bulunan profil fotoğrafınızın üstüne gelin ve menüyü açın.
⦁ Açılan menüden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
⦁ Karşınıza gelen menüde “Genel” sekmesine gidin. Genel sekmesi sol tarafta bulunur.
⦁ Aşağıda, onay kutularından birinde “Gelişmiş yükleme ve yönetim özelliklerini kullan” diye bir seçenek var. Bu seçeneğin yanındaki kutucuğu işaretleyin.

Gelişmiş yükleme özelliğini açtıktan sonra aşağıdaki adımları takip edin:

⦁ Kurulumu yaptıktan sonra masaüstündeki “Halo İnfinite TRYama Launcher” isimli kısayola tıklayın.
⦁ Karşınıza gelen ekrandan “Gamepass” seçeneğini işaretleyin.
⦁ Giriş butonuna basın.
⦁ Launcher oyunu başlatacaktır. Artık Halo İnfinite’i Türkçe olarak oynayabilirsiniz. Eğer yamanın kendi laucnheri üstünden başlatmazsanız oyun Türkçe olmaz.

Halo Infinite TR Yama Açılmazsa Ne Yapmalı?

Bazen sizin sisteminizle alakalı olarak Türkçe yamanın yüklenmesi kesintiye uğrayabiliyor. İşte en sık karşılaşılan hatalardan bazıları. Eğer aşağıda paylaştıklarımız dışında bir hatayla karşılaşmışsanız, yorum atın. Yaşadığınız sorunun çözümünü araştırıp bu yazıyı güncelleyeceğiz.

Kurulumu yaptım ama oyun Türkçe olmadı?

Bu hatayı almanızın iki sebebi vardır. Türkçe yamanın değiştirmek istediği dosyalara, sisteminiz veya antivirüs programınız izin vermiyor olabilir. İşte çözüm için deneyebilecekleriniz:

  1. Halo İnfinite Türkçe launcherine sağ tıklayın ve özelliklere gelin. Gelişmiş kısmından yönetici izni verin.
  2. Kurulum dosyasını yönetici olarak başlatın. Kurulum tamamlandıktan sonra oyun dosyalarında değişiklik olup olmadığını kontrol edin.
  3. Antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakın. Bazen antivirüsler 3. parti programları engellemekte ve dosyalar üstünde değişiklik yapmasına izin vermemektedir. Bu gibi durumlarda setup dosyası oyun klasöründe değişiklik yapamadığı için yama kurulmaz.

0xc000007b Hatası Alıyorum

Eğer yamayı başlatmaya çalıştığınız zaman yukarıdaki hata kodunu alıyorsanız DirectX ile ilgili bir sıkıntı vardır. Eğer sürüm çakışması veya bit uyumsuzluğu gibi bir problem varsa sisteminze uygun DirectX’i indirin.

DirectX’i indirmek için Microsoft sayfasına göz atabilirsiniz: https://support.microsoft.com/tr-tr/topic/en-son-directx-s%C3%BCr%C3%BCm%C3%BCn%C3%BC-y%C3%BCkleme-d1f5ffa5-dae2-246c-91b1-ee1e973ed8c2

Halo İnfinite Türkçe Çevirisi Hakkında Bazı Notlar:

Tutorial ve özellikleri anlatan kısımlar makine çevirisi ile yapıldı. Translate apisi kullanıldı.

Diyaloglar tamamen manuel olarak çevrildi. Sadece bazı cümlelerde kelimeyi yanlış anlamıyla kullanmışız. Fakat metnin anlamını çok fazla bozmuyor. Bu gibi ufak sorunları gelecek sürümlerde halledeceğiz.
Güncelleme gelirse yama çalışmayabilir. Fakat kesin bir şey diyemiyorum. Ufak tefek güncellemelerden etkilenmeyecektir.

Büyük bir güncelleme durumunda uyumsuzluk olabilir. Güncellemeleri takip ederek yama versiyonunu da sürekli yükselteceğiz.

ŞİFRE: pexry

“Halo İnfinite Türkçe Yama -Gamepass’e Senkronize Edildi” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.