Just Die Already benim çok eğlenerek oynadığım bir oyundu. Yüksek oranda da İngilizce istemiyor aslında. Fakat diyalogları anlayarak oynamanın eğlencesi de bir başka oluyor. Bu yüzden Just Die Already’in Türkçe yama çalışmasını yaptık. Bize çeviri sürecinde destek olan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Çeviri toplamda 1 haftamızı aldı. En hızlı yaptığımız çevirilerden bir tanesi olabilir 🙂

Just Die Already Türkçe Dil Çalışmasında Yardımcı Olanlar:

“engerek” nickli arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Font çakışması sorunu ve dil dosyalarının açılması konusunda bizlere çok yardımcı oldu.

Tercümanlar:

  • Murat Canigüz
  • Serap Akman
  • Muhammed Seçkin

Oyunun resmi mail hesaplarına da çevirimizle ilgili başvuru yaptık. Eğer kabul ederlerse çeviri official olarak oyuna eklenecek. Hala bir geri dönüş alamadık fakat umudumuz devam ediyor 🙂

Just Die Already Türkçe Yama Görselleri:

just die already türkçe yama

Kısa İnceleme:

Bu oyun temelde fizik motoruna dayalı. Karakteri kontrol etmek son derece olduğu için çok saçma ve komik anlar ortaya çıkabiliyor. Just Die Already ölmeden önce olabildiğince çok eğlenmeye çalıştığınız bir açık dünya sandbox oyunudur. Bir huzurevinde sıkışıp kalmış 4 tane emekliyi konu alıyor. Bu 4 emekli arasından istediğiniz bir karakteri seçiyorsunuz ve huzurevinden kaçmaya çalışıyorsunuz. Fakat bu 4 karakter arasındaki elle tutulur tek fark dış görünüşleri. Oynanış açısından büyük bir farklılık sunmuyorlar. Just Die Already’in en sevdiğim yanı sandbox açık dünyası oldu. Oyun size büyük bir hikaye sunmuyor. Bunun yerine kendi eğlencenizi kendiniz yaratıyorsunuz. Oyun haritasında görmüş olduğunuz tüm nesneleri kullanabilme imkanı da bu eğlenceyi daha da arttıyor.
Just Die Already kafanızı boşaltmak ve eğlenmek için harika bir oyun. Ayrıca Türkçe yama sayesinde oyunun mizahını daha iyi anlamakta ekstra bir tat katacaktır. Yine de bu oyundan daha fazlasını beklemeyin. Çok kafanızı yormadan eğlenmenin bir yolunu arıyorsanız buna göz atabilirsiniz.

Şifre: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.