Core Keeper ne kadar oynanıyor bilmiyorum ama illa ki Türkçe yamasını bekleyen vardır diye düşünüyorum. Oyun Stardew Valley’e mekanik açısından benziyor fakat Stardew dünyasının çok daha genişletmiş ve farklılaştırmış hali. Tüm hikaye yer altında geçiyor. Yer altında kapana kısılmış bir kaşifsiniz ve hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Aksiyon dozajı ve oyun hızı yüksek. Sakin bir çiftçilik simülatörü değil anlayacağınız. Her neyse oyundan daha sonra tekrar bahsederiz. Esas Core Keeper Türkçe yamasının indirme linklerini aradağınızı biliyorum. Kurulum ve sürüm açıklamaları yazının devamında yer alıyor. Rica ediyorum dikkatli okuyun.

Core Keeper Türkçe Yama Hakkında:

Versiyon Bilgisi: Oyun early acsess olduğu için sürekli güncelleme geliyor. Bu yüzden Core keeper türkçe çeviri modu için bir launcher hazırladık. Launcher ile yama da versiyona uyumlu olarak güncellenecektir.

Uyumlu Windows Sürümü: Win7, Win8, Win8.1, Win10

Platform Uyumluluğu: Core Keeper tr yama Steam ve “w*arez” ile uyumludur. Epic platformu üstünde denenmemiştir.

Güncellik kontrolü: Yamanın, Core Keeper versiyonuyla uyumlu olup olmadığını anlamak çok kolay. Yamanın açılış menüsünde “Güncellik durumunu kontrol et” diye bir seçenek bulunuyor. O seçeneği aktif hale getirirseniz oyun sürümüyle uyumluluğunu görebilirsiniz.

Çok Oyunculu Mod: Core Keeper Türkçe yama ile çok oyunculu modda da oynayabilirsiniz. Co-op modunda test edilmiştir ve sıkıntısız çalışmaktadır.

Türkçe Karakter Sorunu ve Siyah Ekran Hatası:

Core Keeper’ın ana menüsüyle, oyun içinde kullanılan font farklılık gösteriyor. Aynı font ailesinden olan fakat başka isme sahip bir font kullanmışlar. Bundan dolayı da gerekli fontun ismini bulamadık. Çeviriyi yapabilmek için farklı bir karakter seti kullandık. Ana menüde ve oyunun bazı ayar kısımlarında Türkçe karakterler görüntülenmiyor. Ara sıra da siyah ekran hatası alabilirsiniz. Eğer siyah ekran hatasıyla karşılaşırsanız bilgisayar dilinizi “İngilizce” yapın ve oyunu yeni başlatın.

Core Keeper Türkçe Yama Oyun İçi Görüntüleri:

Core Keeper Ne Tarz Bir Oyun?

Core Keeper, son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan simülasyon-hayatta kalma türünün bir karışımı. Oyunun başlangıcında devasa bir mağaranın ortasına bırakılırsınız. Buradaki amaç çok basit; kaynakları toplamak ve eriterek daha da gelişmek. Geliştirdiğiniz ekipmanlar sayesinde mağara ve düşmanlarınız hakkında çok daha fazla bilgi toplayacaksınız. Tabi hepsi bu kadar değil. Bağımlılık yapıcı gelişime dayalı mekaniklerin yanında sır dolu bir hikaye de size eşlik edecek.

Core Keeper ilk bakışta Stardew Valley’e oldukça benziyor. Hatta Stardey Clone bile denebilir. Ancak gameplay ve mekanik açısından tam bir Terraria olduğunu söyleyebilirim. Kurmuş olduğuz ana üst oyun ilerleyişinizin kalbi olacaktır. Kaynakları toplayıp, üstü geliştirme temel mekaniği oluşturduğundan dolayı Terraria’ya daha çok benzettim.

Zevkinizi maksimum düzeye çıkartmak istiyorsanız mutlaka arkadaşlarınız ile co-op modunda oynamalısız. Çok oyunculu modda oyuncu sayısı sekize kadar çıkıyor. Bu da strateji yapmak ve iş bölümü için size daha çok imkan tanıyor. Erken oyun aşamalarında biraz sıkılabilirsiniz. Ancak dişinizi sıkmanızı ve devam etmenizi öneririm. Core Keeper ilerleyen aşamalarda çok zevkli bir hal alıyor.

Kurulum aşamalarını görselde anlattık:

Şifre: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.