Dinkum, Stardew Valley’e benzeye fakat 3d grafiklere sahip olan ve mekanik anlamda da epey farklılık bulunduran bir oyun. Özellikle sevgiliniz veya arkadaşlarınızla oynamak için çok uygun. Dinkum da genellikle crafting kısmı ve diyaloglar için Türkçe çeviriye ihtiyaç duyulacağını tahmin ediyorum. O yüzden Dinkum Türkçe yamasını geliştirdik.

Dinkum Türkçe Yama Çeviri Oranları ve Durumu:

  • Menülerin Çevirisi: %100
  • Görevler ve günlük görevler: %100
  • NPC Diyalogları: %100
  • Dinkum Genel Çeviri Oranı: %100

A’dan-Z’ye tüm İngilizce metinler Türkçe hale getirilmiştir. Otomatik çeviri araçlarıyla yapılan bir yama değildir. Emek verilmiştir.

Oyunu Steam üzerinden edinmişseniz hiç problem olmadan çalıştırabilirsiniz. Eğer Dinkum’un korsan sürümüne sahipseniz, hangi versiyona sahip olduğunuz önemli. Oyun erken erişimde olduğu için sürekli güncelleme geliyor. Bizde bu güncellemelere göre Türkçe yamayı tekrardan oyuna entegre ediyoruz.

Dinkum Türkçe yamasını kurmadan önce muhakkak oyunun yedeklerini alın. Türkçe yama kurulduktan sonra save dosyanız bozulabilir.

Yamadan görüntüler:

dinkum türkçe yama
dinkum türkçe çeviri

Dinkum Nasıl Bir Oyundur?

Girişte bahsettiğim üzere Animal Crossing+Stadew Valley diyebiliriz. Ancak ne Animal Crossing kadar yavaş ilerliyor ne de Stardew Valley kadar aceleci ve boğucu. Özellikle Stardew’da bulunan zaman kısıtlaması gerçekten bir süre sonra sizi yormaya başlıyor. Dinkum da ise oynama hızınızı siz belirliyorsunuz. İsterseniz delice iş yapın isterseniz tembellik yaparak etrafta gezin. Oyunun arayüzü ve kontrolleri çok iyi düşünülüp tasarlanmış. Hızlı ve basit. Dinkum’un co-op moduda bulunuyor. Co-op’unu bizzat kendim test ettim. Hiç sıkıntı yaşamadan kolaylıkla arkadaşlarınızla birlikte aynı oyuna bağlanabilir ve oynayabilirsiniz.

ŞİFRE: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.