Stormworks: Build and Rescue hem araçlar tasarladığınız hem de bu araçları çeşitli farklı kaçış senaryolarında denediğiniz bir oyun. Yarı keşif – yarı sandbox türünde nitelendirilebilir. Stormworks: Build and Rescue oynarken Türkçe yamaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Gelen bazı görevler çok spesifik olabiliyor. İyi İngilizceniz yoksa oyunda ne yapacağınızı bir türlü çözemeyebilirsiniz. Neyse lafı fazla uzatmayalım. Artık, Stormworks Build and Rescue Türkçe yamasını nasıl kuracağınızı anlattığımız bölüme geçebiliriz.

Stormworks Build and Rescue Türkçe Yama Nasıl Kurulur?

Türkçe yama modu sadece Windows cihazlarda çalışmaktadır. MAC vb. platformlarda çalışmaz. Yamanın 32 bit ve 64 bit uyumluluğu bulunuyor. Kurulum sırasında yükleme programı otomatik olarak bilgisayarınızın bit sürümünü tespit edecek ve yamanın uygun sürümünü kuracaktır.

“Stormworks TRYama -AlienCeviriEkibi” isimli rar dosyasını indirdikten sonra bir klasöre atın.

Rar dosyasına sağ tıklayın ve buraya çıkart seçeneğini işaretleyin.

Dosyaların çıkartılması aşamasında size şifre soracaktır. Girmeniz gereken şifre: tryama

Stormworks Build and Rescue Türkçe yama kurulum dosyasını çıkarttıktan sonra dosyaya sağ tıklayın ve yönetici olarak başlat seçeneğini işaretleyin.

Dil dosyaları otomatik olarak launcher tarafından değiştirelecektir. Kurulumu tamamladıktan sonra Stormworks Build and Rescue Türkçe yamanın menüsünden “Ayarlar” bölümüne gidin ve dil dosyalarını değiştir seçeneğini işaretleyin. Ardından oyunu başlat butonuna basın.

Eğer oyun exe’si otomatik olarak launcher tarafından algılanmamışsa oyunun exe’sinin konumunu kendiniz elle seçin.

Artık Türkçe dil seçeneği ile oynayabilirsiniz.

Yamanın Yapımında Emeği Geçenler:

Dil dosyalarını açmamızı sağladığı için teşekkürler:

  • tttanerrr
  • Kodlama ve teknik işlerden sorumlu:
  • PexyRy

Stormworks Türkçe yamasının dosyalarını derlemede ve paketlemede çok yardımcı olduğu için ilmiona_ nickli arkadaşımıza çok teşekkür ederiz.

Çevirmenler:

  • Fuat_domk
  • Fatih İşbilir
  • Nazlı Berçem

Stormworks Build and Rescue Türkçe yamasını nispeten küçük bir ekiple yaptık. Zaten oyundaki textlerin satır sayısı da fazla değildi. Çok düzenli çalışmadan, yavaş yavaş yaptığımız bir yama oldu. Aşağıda bulunan bağlantıları kullanarak Türkçe yama dosyasını indirebilirsiniz. Yamayı indirirken veya kurarken sorun yaşarsanız aldığınız hata kodunu bize gönderin. Yama menüsünde bulunan “hata raporlarını gönder” isimli seçeneği işaretlerseniz bizim çok işimize yarar. Bu sayede hata kodlarını görebilir ve sonraki versiyonlarda onları düzeltebiliriz.

Şifre: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.