Fort Solis Türkçe yamasını 4 kişilik bir ekiple beraber geliştirdik. Günde ortalama 7-8 saat kadar bu yama üstünde çalıştık. Hızlı şekilde çeviriyi tamamlamak ve Fort Solis Türkçe yamasını sizlerle paylaşmak istedik. Çevirilere hız vermek için son zamanlarda yapay zekayı yoğun olarak kullanıyoruz. Fakat merak etmeyin test ekibimiz metinlerin çoğunu kalite kontrolünden geçiriyor ve anlamsız yerler varsa oraları yeniden düzenliyor.

Fort Solis Türkçe Yama Hakkında Bilgiler:

Dil dosyalarını açmak için “Unpacker” kullandık. Bunun sebebi dil dosyalarının ayrı şekilde yerleştirilmemiş olmasıydı. Tüm diyaloglar, müzikler ve altyazılar tek dosya halinde kodlanmış. Bu yüzden paketleri tek tek açmamız gerekti. Bizi en çok zorlayan kısım burası oldu.

Fort Solis’i neredeyse %100 çevirdik. Neredeyse dememin sebebi ise hala bazı dil dosyalarını açamamış olmamız. Bu yüzden ara sıra diyaloglarda “#£>” tarzı işaretler çıkabilir ama genel olarak hikayeyi bozmuyorlar. Hikayeyi net şekilde anlayabilirsiniz.

Çökme problemiyle karşılaşmamanız için oyun menüsünde bulunan bazı kısımlar bilerek İngilizce bırakılmıştır. Karakter sınırlamasından dolayı Türkçe’ye çevirince oyun çökebiliyordu.

Başlıkta belirttiğimiz sürüm bilgisi oyun sürümü değil, yama sürümüdür.

Fort Solis Türkçe yaması tamamen ücretsizdir, eğer parayla satmaya çalışanlar olursa lütfen itibar etmeyiniz.

Çevirileri direkt birebir yapmadık. Anlam bütünlüğünü koruyacak şekilde yerelleştirdik.

Çeviri Durumu:

  • Diyaloglar: %99
  • Görevler: %100
  • Menü: %90
  • Altyazılar: %100

Yamanın korsan ve orjinal sürüm uyumluluğu vardır.

Fort Solis Hakkında Kısa Bir İnceleme:

“Fort Solis,” psikolojik temalı bir bilim kurgu aksiyon ve gerilim oyunu olarak öne çıkmaktadır. Oyunun zeminini, Kızıl Gezegen’deki uzak bir maden istasyonu oluşturur ve oyuncular bu derinlemesine deneyimde tek oyunculu bir üçüncü şahıs bakış açısıyla yol alırlar. Hikaye, Mühendis Jack Leary’nin sıradan bir alarm çağrısına cevap vermesiyle sıradışı bir hal alır ve gizem dolu olaylar etrafında örülür. Psikolojik gerilim ve heyecan dolu anlar, oyuncuların kendilerini oyuna kaptırmalarını sağlar ve bu olağanüstü yolculuk dört ayrı bölümde sunulur.

Oyun içerisinde, oyuncular sadece karakterleri değil aynı zamanda hikayenin gidişatını da şekillendirebilen önemli kararlar almak durumundadırlar. “Fort Solis,” seçimlerin hikaye sonunu etkileyebildiği çarpıcı anlar sunarak oyuncuları kendine çeker. Sinematik unsurlarla harmanlanmış olan bu oyun, oyunculara eşsiz bir oyun içi görsel deneyim vaat ederken aynı zamanda derinlemesine bir hikayeyi de keşfetme fırsatı sunar.

Şifre: tryama

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.