Battle Brothers Türkçe yamasını çıkarmayı çok istediğim bir oyundu. Küçük çaplı Bannerlord olarak nitelendirilebilecek bu oyun M&B serisine göre çok daha sağlam bir hikaye ve derinlikli strateji barındırıyor. Bu yüzden de muhakkak Türkçe yama ile oynamanız gereken oyunlardan birisi. Zaten ortaçağ terimleri ve bazı teknik savaş terimleri barındırdığı için Battle Brothers’ın kullandığı İngilizce’yi anlamak çok kolay değil.

Battle Brothers Türkçe Yama Geliştirme Süreci

Battle Brothers Türkçe yamasını geliştirme süreci bizi çok zorlamadı. Tam tersine 2 haftalık yoğun ama hızlı bir çalışma ile bu oyunun Türkçe çevirisini tamamlamayı başardık.

Oyunda sık sık diyalog ekranları ve farklı fraksiyonlardan gelen teklifler ile karşılacaksınız.

Türkçe yama, Battle Brothers’ın 1.5.0.14 sürümü baz alınarak (en son versiyon budur) geliştirilmiştir. Önceki sürümlerde de muhtemelen çalışır. Fakat yeni gelecek sürümler için bir şey söyleyemiyorum. Muhtelemen ekstra eklenen yerler İngilizce kalır lakin önceden çevirdiğimiz yerleri yine Türkçe olarak görüntüleyebilirsiniz.

Oyuna gelen güncellemeleri Turkceyamaci.com olarak takip edeceğiz. Türkçe yamayı anında güncelleyemesek bile listemize not etmiş olacağız. Muhtemelen yeni sürüm geldikten 2-3 hafta sonra bizde yamanın güncel versiyonunu sizlerle paylaşırız.

Battle Brothers Türkçe yaması yeterli ilgi görürse DLC’ler içinde çalışma yapmayı düşünüyoruz. DLC’lerin de çevrilmesini isterseniz yorum bırakın lütfen.

Yamanın çalıştığı mağaza sürümleri:

⦁ Steam
⦁ GOG
⦁ Xbox
⦁ Korsan (Yalnızca 1.5.0.14 sürümünde denenmiştir)

Yamayı doğru şekilde ve problemsiz bilgisayarınıza kurmak için aşağıda yer verdiğimiz talimatları izleyin:

Battle Brothers Nasıl Bir Oyun:

Battle Brothers, Overhype Studios tarafından geliştirilmiş bir taktik rol yapma oyunudur. Oyuncular, çeşitli zorluk seviyelerinde farklı taktikler kullanarak medeniyetler arasında seyahat eder, bir grup paralı asker toplar ve çeşitli görevlerde mücadele ederler. Oyuncuların karakterlerini yönetmek, askerlerin ekipmanlarını yönetmek, seviyelerini yükseltmek ve kendi stratejilerini oluşturmak da dahil olmak üzere birçok farklı özellik sunar. Oyunun sunduğu sandbox yapı ve açık dünya kendi serüveninizi yaratmaya izin verdiği için oyunculara uzun saatler vaat ediyor. Üstelik son zamlara rağmen hala daha fiyatı o kadar da pahalı bir oyun değil. Hazır Türkçe yaması da çıkmışken bu oyunu alıp oynamanızı öneririz.

Şifre: tryama

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.