The case of the golden idol kendine özgü hikaye anlatımı olan çok ilginç bir dedektiflik oyunu. Açıkçası oyunu çok beğendiğim için The Case Of The Golden İdol’e Türkçe yama çıkartmak istedim. Bu son derece değişik oyunu Türk oyuncuların da deneyimlemesini istedim. The case of the golden idol’un kısa bir hikayesi olduğundan dolayı da Türkçe’ye çevirmek o kadar zor olmadı. Toplamda 10 saatlik bir oynanış sunan bu oyunun en can alıcı kısmı hikayesi ve artık the case of the golden idol’un hikayesini %100 Türkçe oynayabilirsiniz.

The Case of the Golden Idol Türkçe Yama Notları

Oyun son güncellemesini 8 mayıs 2023’de almış. Biz normalde Türkçe yamayı Nisan ayında tamamlayıp bitirmiştik. Fakat bu gelen son güncellemeyle birlikte yamayı tekrar elden geçirdik

İllegal sürüm içinde uyumluluk ekledik. Parası olmayan arkadaşlarımızı da unutmuyoruz 🙂

Ortalama 8000 satırı Türkçe’ye çevirdik. Bu 8000 satırın içinde gözden kaçırdıklarımız olabilir. Bu tip bir durumla karşılaşırsanız bizi haberdar edin.

Rar dosyasını ayrı bir klasöre çıkarttıktan sonra yama kurulumunu başlatın. Direkt rar dosyasının içinde başlatmayın.

Kurulum dosyasını yönetici olarak başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Yama Proje Yöneticisi

  • turkceyamaci.com

Çevirmenler

  • Uysal Halman
  • Ümit Sancak
  • Tayfur Keleş

Teknik Sorumlu

  • Alien

Test sürecinde yardımcı olanlar:

  • Gündüz Talay
  • Müge Akkılıç

The Case of the Golden Idol Hakkında:

The Case of the Golden Idol, Color Gray Games tarafından geliştirilen ve Ekim 2022’de piyasaya sürülen bir dedektif oyunudur. 18. yüzyılda geçen oyun, oyuncunun çözmesi gereken bir dizi cinayeti takip eder.

Oyunu inceleyenler, oyunu genellikle ilgi çekici hikayesi ve iyi uygulanmış gizemi nedeniyle övdü. PC Gamer oyunun “harika bir roman olacağını” belirtti ve oyunun, oyuncuyu baştan sona meşgul tutma yeteneğini övdü. Polygon ayrıca oyuna olumlu bir eleştiri verdi ve oyunun “oynamaya değer” “18. yüzyıldan kalma bir cinayet gizemi” olduğunu belirtti. Rock Paper Shotgun oyunun eğlenceli hikayesine ve oyuncuları tetikte tutmasına övgüde bulundu ve bunun “çözmeye değer bir gizem” olduğunu söyledi.

Genel olarak, The Case of the Golden Idol, sağlam kurgulanmış gizem hikayelerinden hoşlanan herkes için oynamaya değer, iyi puanlar almış bir oyun gibi görünüyor.

Şifre: cevirmenTR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.