Merhabalar, Code Vein’in Türkçe çevirisi daha önce amatör arkadaşlar tarafından yapılmıştı. Fakat yayınlanan yamanın çok fazla eksiği bulunmakla birlikte aynı zamanda çeviri kalitesi de kötüydü. Biz Code Vein’in Türkçe yamasını baştan aşağı yeniledik ve oyunun son sürümüyle uyumlu hale getirerek yeniden çıkarttık.

Code Vein Türkçe Yama V2 Hakkında:

Dediğim gibi önceki yayınlanan yama makine çevirisiyle yapılmıştı ve bazı metinler çok anlamsız şekilde Türkçe’ye çevrilmişti. Fakat bu yeni sürümün hepsi çevirmenler tarafından çevrildi. Makine çevirisi veya “Translate” kullanılmadı. Bu yüzden anlam kayması, cümle karmaşası gibi problemler yok.

Code Vein Season Pass DLC’si ile gelen içerikler de Türkçe’ye çevrildi. Tabi ilerleyen günlerde ekstra içerik eklerlerse bilemem. Gelen talebe göre yeni DLC’lere çeviri yapacağız.

Yamanın güncel olarak kalmasını istiyorsanız ve oyuna yeni eklenen içeriklerin de Türkçe’ye çevrilmesini istiyorsanız lütfen yorum bırakın. Dediğim gibi gelen ilgiye göre güncelleme yapmaya devam edeceğiz.

Kurulum setup yardımıyla yapılacaktır. Manuel kuruluma ihtiyacınız yok. Oyunun kurulu olduğu klasöre kurulumu yapmanız yeterli. Sonrasında masaüstündeki TR Launcher ile oyuna giriş yapın.

code vein türkçe çeviri
code vein türkçe yamasından ekran görüntüleri

Code Vein Ne Tarz Bir Oyun?

Code Vein harika animasyonlara, seslendirmelere ve ıncık cıncık bi ton detaya sahip bir RPG oyunu. Oyunun aksiyonu bence son derece zevkli. Temelde anahtarları toplamak, haritaları taramak, bosslarla savaşmak ve en önemlisi zindanları keşfetmekle alakalı bir oyun. Oynanışı Dark Souls’la benzerlik gösterse bile, yani soulslike diyebiliriz, Code Vein kendi özgün mekanikleri sayesinde dandik bir çakma olmaktan öteye geçiyor.

“Bir karakter oluşturmak için birkaç saat harcadıktan sonra, Souls benzeri oyun döngüsüne yerleşeceksiniz. Silahlarınızla Lost adındaki tuhaf ve gölgeli düşmanları ezin ve Haze’i toplayın. Bu Haze’i silahları yükseltmekten seviye atlamaya kadar her şey için kullanın. Seviye sunucusunda, sağlığı yenileyen kaynağınızı yeniden doldururken yeni yetenekler öğrenebileceğiniz, seviye atlayabileceğiniz ve ışınlanabileceğiniz kontrol noktaları olarak bulunan ökseler. Ölürseniz, Haze’inizi tekrar bulma şansınız olur, ancak kayıp Haze’inizi toplamadan ikinci bir ölüm, Haze’in sonsuza dek kaybolmasına neden olur. Tanıdık geliyor mu?”

Eğer oyun hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorsanız YouTube gameplaylerine bakabilirsiniz.

Şifre: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.