Diablo İmmortal Türkçe yamasını “OyunCevirmeni” ekibi geliştirdi. Oyun online yapıda olduğu için Türkçe çeviri projesinde pek çok aksaklıklarla karşılaştık. Fakat ekibin azimli çalışması sayesinde bu zorlukların hepsinin üstesinden gelmeyi bildik ve Diablo İmmortal Türkçe yamasının final sürümünü bitirdik. İşte karşınızda Diablo İmmortal Türkçe çeviri paketi.

Diablo İmmortal Türkçe Yama PC Hangi Kısımları Çeviriyor?

Resmi olarak oyunda Türkçe dil desteği bulunmuyor. Fakat paylaştığımız yamayı kullanarak, “ekran çevirisi” yöntemi ile oyunu Türkçe’ye çevirebilirsiniz.

  • NPC diyaloglarının %100’ü Türkçe
  • Menüler: %100
  • Hikaye: %100
  • İtemlerin %60’ı Türkçe’ye çevrildi. Geliştirmelere hala devam ediyoruz.

Oyuna sürekli yeni içerik geldiği ve online yapıda olduğu için her gelen içeriği saniyesinde çeviremiyoruz. Bu yüzden Diablo İmmortal Türkçe yaması 2 haftada bir güncelleme alacak ve oyuna yeni eklenmiş ögeler Türkçe’ye çevrilecek. Yoğunluktan dolayı bu süreyi bazen kaçırabiliriz. Yamaya güncelleme gelmese bile eski versiyonu çalışmaya devam edecektir. Yalnızca bazı kısımlar İngilizce olarak kalır.

Diablo İmmortal Türkçe Yamayı Kullanırsam Oyundan Yasaklanır mıyım?

Normalde online oyunlarda yama, mod vb. 3. parti programlar kullanmak yasaklanma sebebi olabilir. Fakat Diablo İmmortal Türkçe yamasında bu durum söz konusu değil. Yama, doğrudan ekran üzerinden Türkçe’ye çeviri işlemini gerçekleştirdiği için oyunun dil dosyalarına müdahale etmiyor. Bu sayede de oyunun koruma sistemi alarm vermiyor ve sizi yasaklamıyor.

Diablo İmmortal Türkçe Çevirisi Kurulum Notları:

  • Çeviri “OyunCevirmeni” ekibi tarafından yapılmıştır. Yapımcı değiliz, sadece onların yamasını paylaşıyoruz.
  • Türkçe yama, Diablo İmmortal’ın PC versiyonunda çalışmaktadır. Mobil cihazlar için uygulanamaz. Battlenet üzerinden indirmiş olduğunuz Diablo İmmortal sürümü ile uyumludur.
  • Otomatik kurulum dosyasını yönetici olarak başlatınız.
  • Kurulum tamamlandıktan sonra siyah ekranda CMD konsolu açılacaktır. “Yes” yazın ve enter tuşuna basın. Dil dosyalarını Türkçe alternatifleri ile değiştirecektir.
  • Setup dosyasıyla kurulum yaparken hata alırsanız, dil dosyalarını bir klasöre çıkartın ve manuel olarak oyunun kurulu olduğu dizine atın.
  • Diablo İmmortal’ın dilini Türkçe yapmak için şu yolu izleyin: 3 çizgi ikonuna tıklayın, dişli ikonuna tıklayın “General” bölümü açılacaktır. Sağ tarafta “Language” başlığının altındaki “Text” bölümünde Turkish seçeneğini aktifleştirin.

Örnek: Settings> General> Text: Turkish

Şifre: tryama

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.