Doctor Who: The Lonely Assassins Türkçe yama olmadan oynaması imkansız bir oyun. Yamadan bahsetmeden önce dilerseniz oyun hakkında biraz fikir edinelim. Sonrasında Doctor Who: The Lonely Assassins Türkçe yama olmadan oynamanın neden imkansız olduğu sorusuna yanıt verelim.

Doctor Who: The Lonely Assassins Türkçe Dil Paketi – %100 Çeviri


Doctor Who 1963 yılından beri hayatımızda yer alan bir TV dizisi. 58 yıldır BBC tarafından yayınlanan dizinin video oyunları da oldukça ilgi gördü. Hala özgünlüğünü korumayı başarmış olan Doctor Who, bilim kurgu kategorisinde oldukça başaralı oyunlar piyasaya sürdü. Peki bu başarısının sebebi dizinin artık kemikleşmiş kitlesinin Doctor Who evrenini yönetmeye duyduğu istek mi yoksa oyunlar gerçekten başarılı mı? Öncelikle şunu söylemekte yarar var Doctor Who: The Lonely Assassins pek çok oyun otoritesinin takdirini topladı. Biz de hem bu otoritelerin yorumlarından hem de oyunarken edindiğimiz tecrübelerden yola çıkarak alanında gayet başarılı bir oyun olduğunu düşünüyoruz.


Doctor Who: The Lonely Assassins Türkçe yama oyunun hemen başında yardımınıza koşuyor. Oyuna bir telefon bularak başlıyoruz. Fakat telefonu bulma anımızı sadece video olarak izliyoruz. Çünkü oyun tamamen metin tabanlı. Bulduğumuz telefon Lawrance isimli oldukça gizemli bir insana ait. Sonrasında bulduğumuz telefona gelen mesajlardan Lawrance’ ın polis tarafından aranan biriyle bağlantısı olduğunu öğreniyoruz. Ve hiç istemesek de kendimizi bu maceranın içinde buluyoruz.


Doctor Who: The Lonely Assassins ilk bakışta; telefon bulup kendimiz bir dedektiflik serüveninin içierisinde bulduğumuz klasik mobil oyunlara benziyor. Fakat kısa bir süre sonra hiç de sıradan bir maceranın içinde yer almadığınızı farkediyorsunuz. Oyunun hikayesini daha fazla anlatmak istemiyoruz. Çünkü hikaye akarken o kadar beklenmedik olaylar oluyor ki işin heycanını kaçırmak istemiyoruz.

doctor who the lonely assassins türkçe çeviriden görüntü

Doctor Who: The Lonely Assassins Türkçe Yama


Doctor Who: The Lonely Assassins Türkçe yama tamamen metin tabanlı olan bir oyunda kesinlikle kullanmanız gerekn bir araç. Telefonu bulduğunuz ve Osgood ile ilk irtibatı kurduğunuz andan itibaren herşey İngilizce. Size atılan mesajlara vaktinde cevap vermelisiniz yoksa oyun ilerlemez. Böyle oyunlar yönlendirdiğiniz bir karakter olmuyor. Zekanızı kullanarak elinizdeki bilgilerle olayı en kısa sürede çözmelisiniz. Elinizdeki bilgileri anlamak için de Doctor Who: The Lonely Assassins Türkçe yama kullanmalısınız.
Karşı taraftan gelen mesajlara verdiğiniz cevaplar da oyunun gidişatını etkiiliyor. Olabilidiğince dikkatli cevaplar vermelisiniz. Size sunulan cevap seçeneklerinin tümü İngilizce. Fakat Doctor Who: The Lonely Assassins Türkçe yama ile tamamını Türkçeye çevirebilirsiniz. Oyun içerisinde kullandığınız telefonun ana menüsünden ayarlar menüsüne kadar yabancı dilde olan her kelime Türkçeye çevrildi.

Lawrance’ a gelen mailler olay akışında size önemli ipuçları veriyor. Bunların da bazıları İngilizce bazılarıysa farklı dillerde. Doctor Who: The Lonely Assassins Türkçe yama bu maillerin de tamamının Türkçeye çevrilmesini sağlıyor.
Ayrıca gelen aramalar ve atılan sesli mesajlar doğal olarak İngilizce fakat altyazı eklenmiş. Bu altyazıların da tümü Doctor Who: The Lonely Assassins Türkçe yama ile Türkçeleşiyor.

Doctor Who: The Lonely Assassins Türkçe Yama Sorun Çözümleri


Doctor Who: The Lonely Assassins Türkçe dil paketi kurulumunu talimatlara eksiksiz uyarak yapmalısınız. Bu şekilde sorunsuz bir kurulum gerçekleştireceksiniz. Oyun içerisindeyse zaman zaman Türkçe karakterlerin düzgün görüntülenmediğini göreceksiniz. Bu problemi çözmek için oyunun dil ayarlarından Türkçeyi seçmelisiniz. Buna rağmen nadire ş,ç,ğ,ü,ö gibi harflerde bozulma görülebilir. Bunun sebebi oyunun kullandığı yazı tipinde bu harflerin olmaması. Fakat Doctor Who: The Lonely Assassins Türkçe yama farklı bir yazı tipi seçeneği de sunuyor.

Türkçe yama nasıl kurulur?

Doctor Who Türkçe Dil Paketi Link1

Doctor Who Türkçe Çeviri Yaması Link2

Şifre: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.