Elite Dangerous’a Türkçe yama çıkartabilmek için o kadar uğraştık ki gerçekten kelimeler kifayetsiz kalıyor. Uykusuz kalınan tonla gece, Frontier ile mailleşmeler, dava tehditleri… Fakat gururluyuz, çünkü en sonunda Elite Dangerous Türkçe yamasını bitirebildik ve düzgün şekilde çalıştığını onayladık.

Elite Dangerous Türkçe Yama Kurulum, Kullanım Notları

Elite Dangerous sürekli güncelleme alan ve çok fazla dil satırı bulunduran online bir oyun. Zaten online oyunlara Türkçe yama yapmanın zorluğu bambaşka. Ancak bu yamada kullandığımı farklı bir teknik sayesinde Elite Dangerous’a yama çıkartmayı başarabildik. Bu Türkçe yama temelde oyunun dil dosyalarına müdahale etmiyor. Ekran aracı sayesinde doğrudan görüntü üstünden çeviri yapıyor. Fakat diğer ekran çevirisi yamalarından çok önemli bir farkı var. Neredeyse bütün ekran çözünürlükleri ve sistemler için tek tek ayarlama yaptık. Bundan dolayı çevirilerde herhangi bir kayma olmuyor ve tam bir Türkçe yama şeklinde çalışıyor.

Not: Oyun güncelleme alsa bile Elite Dangerous Türkçe yama aracı çalışmaya devam eder. Dediğim gibi, yama aracının oyunun dosyalarıyla hiçbir işi yok aslında. Doğrudan ekran üzerinden çeviriyi yapacaktır. Eğer oyunun arayüzünü veya çözünürlüğünü değiştiren bir güncelleme gelirse işte o zaman bu yama düzgün şekilde çalışmayabilir.

Yama Kullanımıyla İlgili Notlar:

Ekran aracını çalıştırdıktan sonra sağ altta “EDT” ikonu göreceksiniz. Bu Elite Dangerous Türkçe yamanın simgesidir. Simgeye sağ tıklayarak çeviri seçeneklerinin ayrıntılarına erişebilirsiniz.

Ayarlar kısmında Türkçe çeviri aracının hangi tuşla açılıp kapanacağını ayarlayabilirsiniz.

Daha önceden bu tip araçları kullananlar elde ettikleri sonuçların kötü olduğunu düşünebilirler. Fakat bizim yaptığımız Elite Dangerous Türkçe çeviri aracı gerçekten çok ince ayarlamalar yapılarak oluşturuldu ve test edilerek düzgün çalıştığı onaylandı. Aracın ne kadar iyi çalıştığını gösteren kanıtları aşağıda göreceksiniz.

Şifre: tryama

“Elite Dangerous Türkçe Yama – İlk Deneme Versiyonu Yayında!” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.