Expeditions Vikings Türkçe yama son zamanların en iyi Viking oyununu Türk oyuncuların da oynamasını sağlayacak. Vikings dizisi ve sonrasında gelen Thor filmiyle gitgide popülerleşen Viking konusu oyun dünyasının da ilgisi çekiyor. MMORPG ve strateji türlerinde bu konuda oyunları görmeye alışmış olsak da Assassin’s Creed Valhalla işi başka bir noktaya taşıdı. Expeditions Vikings elbette Assassin’s Creed Valhalla ile kıyaslanacak bir oyun değil. Fakat türünün başarılı örneklerinden biri ve Vikingleri de çok güzel işlemiş. Oyunu oynarken gerçek bir Viking klanı yönettiğinizi hissedebilirsiniz. Ayrıca oyun mekaniği oyuncuya gerçek bir özgürlük sağlıyor. Eğer sağlam bir strateji oyunu arıyorsanız Expeditions Vikings aradığınız oyun. Fakat oldukça fazla mekaniği olan oyunu İngilizce oynamanız çok zor. Expeditions Vikings Tükçe yama tam bu noktada imdadınıza yetişiyor. Yazımızın devamında Expeditions Vikings’ ten ve hazırladığımız Expeditions Vikings TR yama paketinden bahsedeceğiz.

Expeditions Vikings: Miras Kalan Klan İnceleme ve Hikaye


Expenditions Viking Türkçe yama sadece hikayeyi anlamak için bile indirebilirsiniz. Çünkü oyunun o kadar içine çeken bir hikayesi var ki kendinizi bir anda 702 yılında İskandinavya’ da bulabilirsiniz. Oyun bir klan lideri olan babamızın ölümüyle başlıyor. Cenaze töreniyle birlikte klanın başına geçmeye çalışıyoruz . Ama bu süreç çok uzun tutulmamış. Annemiz Astrid’ in bazı tavsiyelerini alıyoruz ve işe başlıyoruz. Bu tavsiyeler aynı zamanda Expeditions Vikings’ deki ilk görevlerimiz oluyor. Kısa bir eğitim sürecinden sonra da oyun sizi tamamen özgür bırakıyor. Yine bilgilendirmeler ve tavsiyeler oluyor. Fakat klanı nasıl şekillendireceğiniz size kalmış. Babamız iyi ve yürekli bir insan olsa da klanı pek iyi yönetememiş. Zayıf durumdayız ve saldırgan komşularla çevriliyiz. Bu durumu göz önüne alarak klanınızın kimliğini belirlemek sizin elinizde. Saldırgan bir klanınız mı olacak yoksa barışçıl mı? Ticaret mi yapacaksınız yoksa tarım mı? Bunların hepsi size kalmış.

Oyundaki asıl amacınızsa klanınızı güçlendirip Britanya’ ya bir sefer düzenlemek. Fakat bu seferin amacını da yine siz belirliyorsunuz. Britanya’ ya düzenlediğiniz bu seferin ticaret amaçlı mı, antlaşma amaçlı mı, savaş amaçlı mı yoksa ittifak amaçlı mı olduğuna siz karar veriyorsunuz.
Expeditions Vikings’ te neredeyse her şeyde seçim hakkınız bulunuyor. Klanınızın kimliğini sizin seçimleriniz belirleyecek. Vahşi bir klan mı tüccar bir klan mı barışçıl klan mı olacağınız tamamen size bağlı. Fakat sizin her şeye hazırlıklı olmanızda fayda var. Çünkü bu dünyadaki herkes dost canlısı değil.


Oyun fantastik bir dünyada geçmiyor. Yani öyle büyüler, sihirler, fantastik yaratıklar yok. Bu özelliğiyle de aynı türdeki oyunlardan sıyrılıp daha gerçekçi bir hal alıyor. Ayrıca oyunda bir level sistemi yok. Fakat oyunda ilerledikçe ve kamp yaptıkça yetenek özellikleri açılıyor. Yani level atlama yerine bir öğrenme sistemi getirmişler. Bu da yapımcıların gerçekçiliği ön planda tuttuğunu gösteriyor.

Expeditions Vikings Türkçe Yama ve Kurulum


Expeditions Vikings Türkçe yama oyunun karmaşık görünen mekaniğini kısa sürede çözmeniz için hazırlandı. Şu ana kadar hep Expeditions Vikings’ i övdük. Fakat yazıyı bitirmeden şunu belirtmek gerek. Expeditions Vikings’ in detaylı bir mekaniği var. Oyundaki parametreler bir birini çok etkiliyor. Oyunun başındaki eğitim süreciyle tecrübeli bir strateji oyuncusu oyunu belki çözebilir. Fakat normal bir oyuncu için bu mümkün değil. Expeditions Vikings Türkçe yama ile bu eğitim süreci Türkçeye çevriliyor fakat bu da yeterli olmayacaktır. Ancak Expeditions Vikings’ i bir süre oynayarak çözebilirsiniz.


Expeditions Vikings TR yama oyundaki parametreleri de Türkçeye çeviriyor. Mesela yanınıza en fazla on kişi alabiliyorsunuz. Bu on kişiyi ister arkadaşlarınızdan ister soylulardan isterseniz de eski düşmanlarınızdan seçebiliyorsunuz. Bu yoldaşlarınızın hepsinin ayrı bir yeteneği olmalı. Bu yetenekler kamp alanlarında çok işe yarıyor ve sizin de gelişmenizi sağlıyor. Expeditions Vikings TR yama ile yoldaş yetenekleri de dilimize çevriliyor. Tabiki oyunun ana menüsü ve bütün alt menüler de Expeditions Vikings Türkçe yama sayesinde ana dilimize dönecek. Ayrıca yukarıda uzun uzun bahsettiğimiz Expeditions Vikings’ in hikayesi de Expeditions Vikings Türkçe yama ile Türkçe oluyor. Oyunda çok fazla diyalog var. Bu diyaloglar hikayenin akışını etkilediği gibi oyunun mekaniğini de anlatıyor. Bu diyalogların tümü Expeditions Vikings Türkçe yama ile dilimize çevriliyor.

Expeditions Vikings TR Yama Link1

Expeditions Vikings Türkçe Yama Link2

Şifre: tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.