Evet, turkceyamaci.com takipçileri yanlış okumuyorsunuz. Ekibimizle birlikte Gwent: The Witcher Card Game TR yaması hazırladık. En başta tüm oyuna TR yama hazırlayacaktık ama bildiğiniz üzere oyun çevrimiçi oynanıyor. Bu yüzden biz de sadece kartları çevirmeye karar verdik. Zaten kartları çevirince, oyunda pek İngilizce bir yer kalmıyor. Her ne kadar Witcher takipçisi olsak da yeni eklenen kartları çevirmek de bizim için kolay olmadı. Gwent: The Witcher  Card Game Türkçe yamayı hazırlarken en zorlandığımız kısım yeni eklenen karakterlerin özelliklerini doğru yansıtabilmekti, bu yüzden Witcher evreni hakkında baya bir araştırma yaptık. Ne de olsa bu koca evreni sizlere yanlış tanıtmak istemeyiz. The Witcher Card Game TR yamayı bilgisayarınıza kurduktan sonra Gwent kartlarını Türkçe görebilecek ve karşınıza çıkan tüm rakipleri yenebileceksiniz. Ayrıca yazımızın ilerleyen bölümlerinde, Gwent nasıl oynanır anlattık ve bazı önemli kartları tanıttık.

Gwent Türkçe Kartlar ve Türkçe Yama Hakkında Kurulum

Gwent türkçe yamanın yüklenme işlemi çok vaktinizi almayacak. Gwent: Card Game türkçe yamayı yüklerken zorlanacağınızı sanmıyorum. Bu arada sadece menüler vs değil oyundaki neredeyse bütün kartlar türkçeleştirildi.

Gwent: The Witcher Card Game Oyun İncelemesi

Witcher serisiyle Avrupa’nın en büyük oyun şirketi olan CD Projekt Red, Witcher 3’ten sonra da boş durmadı ve karşımıza birkaç oyun daha çıkardı. Bunlardan biri de Witcher 3’ün mükemmel bir ayrıntısı olan, strateji kart oyunu Gwent. Witcher 3’te oynamaya doyamadığımız, harita boyunca gezip tek tek bütün özel kartlarını topladığımız Gwent’i artık çevrimiçi oynayabiliyoruz.

Artık Witcher 3’teki gibi sınırlı kartlarımız ve sınırlı destelerimiz yok. Oyuna saatlerinizi harcadıktan sonra bir bakıyorsunuz ki mükemmel bir deste yapmışsınız. CD Projekt Red, her oyununa olduğu gibi Gwent’e de birçok çeşitlilik katmış. Açıkçası ilk oynadığınızda, Witcher 3’teki hazzı vermiyor, ama oyunda 2-3 saatinizi harcadıktan sonra tam bir Gwent bağımlısı oluyorsunuz. Toplayabileceğiniz birçok kart var, her kartın çeşitli özellikleri var ve bu da sizleri gaza getiriyor. Ayrıca kartınızı oynadığında ona özel efekti de görmek heyecan verici, Witcher 3’te böyle bir şey yoktu biliyorsunuz ki.

Gwent: The Witcher Card Game Nasıl Oynanır?

 • Her destede en az 22 Birim kartı bulunmalıdır.
 • Her maçtan önce, destenizden rastgele 10 kart çekersiniz.
 • Oyunun başlamasından önce iki kartı tekrar çekebilirsiniz (İsteğe bağlı).
 • Her oyun üç tur içerir.
 • İki tur kazanan ilk oyuncu oyunu kazanır.

Her desteyi yenmek için farklı stratejiler vardır. Örneğin, Kuzey Diyarları destesinin güçlü yanı casuslarıdır, Canavarlar ve Scoia’tael desteleri ile bir kart seçerek tahtanıza 3-5 kart yerleştirebilirsiniz. Mesela Canavarlar destesinde bir vampir kartı oynadığınızda destenizdeki diğer bütün vampirler de tahtanıza yerleşir. Her desteyle farklı stratejiler kullanarak rakiplerinizi yenebilirsiniz.

Gwent Kartlarının Özellikleri Nelerdir?

 • Destek – Sıradaki tüm kartlara +1 ekler.
 • Kavuran – Oyundaki en yüksek değerli tüm kartları yok eder.
 • Casus – Destenizden iki kart çekmek karşılığında rakibinizin tahtasına yerleştirilir.
 • Kahraman – Herhangi bir özel efekt veya başka bir kartın özelliği işlemez.
 • Sıkı Bağ – Değerlerini ikiye katlamak için aynı ada sahip bir kartın yanına yerleştirilir.
 • Çevik – Bu kart Yakın Dövüş veya Savaş Menzili satırına yerleştirilir.
 • Sıhhiye – Bu kartı oynadıktan sonra yığından bir kart seçilip hemen oynanır.

Gwent: The Witcher Card Game Türkçe Yama İndirme Linki

Gwent Tr Yama Link 2

Şifre: tr

“GWENT: Card Game Türkçe Yama- Kartlar Türkçeleştirildi” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.