New World Türkçe yama için oyun beta sürümündeyken çalışmaya başladık. Sonrasında Amazon’ un Türkçe dil desteği sağlayacağı haberleri yayılınca bu çalışmamıza ara vermiştik. Fakat Amazon’ dan hala bir destek haberi gelmedi. Türk oyuncular da bu güzel oyunun içinde daha rahat kaybolabilmek için forumlardan New World TR yama isteklerinde bulunmaya başladı. Durumu farkedince hemen yarım bıraktığımız işi tamamlamak için çalışmaya başladık. Oldukça geniş bir dünyaya sahip New World’ ü çevirmek çok vaktimizi alsa da buna değdi. Oyunu %90 oranında Türkçeye çevirebildik. Türkiye’ nin en yeni ve dinamik çeviri ekibi bu işin altından kalkmayı başardı.

New World Türkçe Yama Neleri Çeviriyor?

New World Türkçe Yama oyunun bütün menülerini ve NPC diyaloglarının tümünü dilimize çevirir. New World’ e hazırladığımız bu eklenti sayesinde Türk oyuncular da oyunu tam olarak kavrayabilecek ve bu yeni dünyada maceralarına daha rahat bir şekilde devam edecek.

Ekibimiz, oyunun ruhunu kaybetmemesi için çeviri sırasında ince eleyip sık dokudu. Bu noktada dikkatli kelime seçimleri çok vaktimizi alsa da Türk oyuncuları tatmin edecek bir yama çalışması yaptığımızı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Çevirmenlerimizin engin bilgilerinin sınırlarını zorlayarak herkesin anlayabileceği bir yeni dünya yarattık.

new world tr yama

Oyunun başında anlatılan hikaye New World’ de çıkacağınız yolculuk için iyi bir başlangıç rehberi aslında. Bu hikayede oyun boyunca içerisinde yer alacağınız hikayedeki kim, nereden, ne yapıyor sorularına üstün körü bir cevap alıyorsunuz. İngilizce bilmeyen oyuncular için bu hikaye sadece güzel görsellerden, efektlerden ve geçişlerden ibaret olacaktır. Fakat New World TR yama bu makus talihinizi def etmek için burada.

Son derece geniş bir haritada geçen bu devasa MMORPG’ nin içinde kaybolmamak içten bile değil. Fakat anlamadığınız bir dilde herhangi bir MMORPG oyununda ilerlemek çok zor. Hatta bazı noktalarda imkansız. Böyle durumlarda ya yapımcı şirketin TR dil desteği paketi sağlaması için dua edersin ya da internette üçüncü kaynak yazılımları ararsın. Üçüncü kaynaktan yazılımlar konusunda oyuncuların haklı olarak tereddütleri olabiliyor. New World Türkçe yama söz konusu olduğunda bütün bu tereddütlerinizden arınmalısınız. Çünkü hem çeviri hem de yazılım ekibi daha önce kendini kanıtlamış ve güvenilir insanlardan oluşuyor.

New World TR Yama Karşılaşabileceğiniz Sorunlar

Her yama paketinde olduğu gibi bu pakette de bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat bu sorunların çözümü çok basit.

New World TR yama paketi kurulumu sırasında Defender ya da kullandığınız diğer virüs programları tarafından uyarı alabilirsiniz. Bu herkesin başına gelmese de yama paketleri üçüncü kayanaklı yazılımlar olduğı için böyle programlar uyarı da bulunabilir. Bu durumda yapmanız gereken tek şey virüs programını kapatmak. Tekrar etmekte fayda var: Bu hata kullandığınız programa hatta bilgisayarınıza göre değişiklik gösterebilir. Yani herhangi bir hata almayadabilirsiniz.

Bir diğer genel yama problemi ise yazı fontlarındaki farklılık. New World Türkçe yama paketinde böyle bir hatayla karşılaşmayacaksınız. Çünkü bu hatanın kaynağı genelde oyunuun dilinin değiştirilmemiş olmasıdır. Böyle durumlarda oyunun ana menüsünden dil seçeneklerini değiştirerek bu sorunu çözebilirsiniz. Fakat yazılım ekibimiz bu sorunu setup ekledikleri küçük bir eklentiyle çözdü.

Rar Şifresi: tr

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.