Octopath Traveler Türkçe Yamayı sizlerle buluşturduğumuz için kendimizle gurur duyuyoruz. Bunun nedeni ise, forumlarda gördüğümüz kadarıyla çoğu kişinin Octopath Traveler TR yamasının yapılması gerektiğini belirtmesi ve oyunun gerçekten oldukça başarılı olması. Her sıkı oyun severin “evet bu oyunu oynamıştım” demesi gereken oyunlar vardır, Octopath Traveler da bu oyunlardan biri.

Artık Türkçe yaması yoktu diye üzülmenize gerek yok, ekibimizin sıkı çalışmasıyla birlikte Octopath Traveler TR yama ile oynanabilecek. İnanın oyunda o kadar çok diyalog var ki, yine de yılmadan çalıştık ve hepsini çevirdik. Nasıl oynayacağız? TR yama nasıl indirilir gibi sorular kafanıza takılıyorsa, sitemize ilk defa uğramışsınız demektir. Ama endişelenmeyin, sizler için takip etmesi kolay bir yol sunduk. Yamanın kurulumu şu adımlarla gerçekleşiyor:

Octopath Traveler Nasıl Bir Oyun?


Octopath Traveler, Nintendo ve Square Enix tarafından yayınlanan geleneksel bir fantezi Rol yapma oyunudur. Sıra tabanlı dövüşler de dâhil olmak üzere, deneyimlemeyi dört gözle bekleyeceğiniz bir oyun diyebiliriz. Nintendo Switch tarafından özel olarak geliştirilen bu oyunun konuşulacak birçok yönü var, en başta ise 90’ları ne kadar iyi yansıttığı ve her karaktere özgü farklı hikâyelerin olduğu. Eğer daha önce Final Fantasy oynadıysanız, Octopath Traveler’ı oynadığınızda Final Fantasy’nin Retro versiyonunu oynamış gibi hissedebilirsiniz. Oyunda hikâye ve diyaloglar ağırlıklı olarak mevcut. Gerçek bir RPG yapmak istiyorsanız, bu diyalogları atlamadan oyuna devam etmelisiniz. Ama RPG’yi o kadar da sevmiyorsanız, diyalogları geçebilirsiniz. Octopath Traveler birçok karakter yelpazesine sahip: şifacı; avcı; savaşçı; hırsız; şövalye; sihirbaz. Her karakterin hikâyesi kendine özgü ve eşsiz diyebiliriz ve hepsinin kendine özgü işleri, yetenekleri var. Her karakter, savaşta özel saldırı (destek) puanları biriktirebilir. Örneğin avcı, ele geçirilen canavarları kendisinin yanında savaşmaları için çağırabilir. Hikâye bazlı RPG oyunlarını seviyorsanız, Octopath Traveler’a bayılacaksınız.


Artıları: Muhteşem bir RPG deneyiminin, iyi müzikler, etkileyici grafik ve harika bir savaş deneyimi ile harmanlanması.


Eksileri: Zayıf hikâye ve yan görevlerin çok da başarılı ve işe yarar olmaması.


Genel Olarak: Nostaljik bir havası olan Octopath Traveler’ın zayıf hikâye entegresi oyunu gölgede bıraksa da kaçırılmaması gereken bir deneyim de sunuyor.
Puanlama: Grafikler: 90 Hikâye: 70 Ses: 90 Oynanış: 90 Kontroller: 80

Dil Dosyaları Link 1 (Otomatik Kurulum)

Octopath Traveler Türkçe Yama Dil Dosyaları (Manuel Kurulum)

Şifre: tr

“Octopath Traveler Türkçe Yama | Türkçe Dil Paketi HAZIR!” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.