Pentiment Türkçe yama aşırı diyalog bazlı olan bu oyunu oynamanız için gerekli bir mod. Aksi taktirde çok iyi İngilizce biliyor olmalısınız. Orta düzey oyun İngilizce’si bilseniz bile seviyenin bu oyuna yeteceğini sanmıyorum. Pentiment’te ki her şey diyaloglar üstüne dayalı. Bu yüzden oyunu anlamadan oynarsanız asla zevk alamazsınız. Neyse ki Pentiment Türkçe yama imdadınıza yetişecek.

Pentiment Türkçe Çeviri Projesi

Pentiment Türkçe yamasını çıkartmak için toplamda 12 arkadaşımız dönüşümlü olarak çalıştı. Ana projede yer alan ekip 4 kişilikti lakin sürekli destek veren topluluk üyelerimiz de oldu. Bu yamayı çıkartmak için gösterdikleri çaba ve emek çok yoğundu. Ne yapsak haklarını ödeyemeyiz.

Pentiment yaması tamamen bir tutku projesidir. Ücretsiz şekilde yayınlanacak ve öyle kalacaktır. İzinsiz şekilde hiç bir yerde parayla satılamaz. Eğer bu yamayı ücretli şekilde satan birilerine rastlarsanız lütfen yorumlarda bunu bize bildirin.

Ana Ekip:

⦁ EffElOh
⦁ Yokinator
⦁ Okan-nova
⦁ SmokinGun

Yamanın belirli aşamalarında destek veren arkadaşlarımız:

⦁ Enis Tobrok
⦁ Furkan Aydın
⦁ yllm_zz2
⦁ Polemic
⦁ OgreMan
⦁ Underfire

ve forumda bize irili ufaklı pek çok konuda yardım eden arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Pentiment Türkçe Yamayı Çalıştırmak İçin Gereksinimler:

Türkçe yama oyunun Steam versiyonunda kusursuz şekilde çalışıyor. Çeviri dosyalarını Fitgirl Repack versiyonu içinde optimize ettim. Yani yama Pentiment’in korsan versiyonunda da çalışacaktır.

Yamanın, crackli versiyonla uyumlu olduğu sürüm: v1.0.1212

Bunun dışındaki crackli versiyonlar için test edilmemiştir. Belki başka versiyonlarda da çalışabilir, denemenizi öneririm. Eğer Pentiment Türkçe yamasının çalıştığı başka oyun versiyonları varsa bunları lütfen yorumlar kısmına yazın. Ana konuya dahil edilecektir.

Yama kurulumu yaklaşık olarak 5-10 dakika arası sürer.

Kurulum sonrasında masaüstünde yer alan Pentiment_TRGiris adlı kısayola tıklarsanız yamanın launcher ekranıyla karşılaşırsınız. Pentiment’in kurulu olduğu klasör adresini boş satıra girin ve daha sonrasında “Giriş” butonuna basın.

Pentiment Türkçe yama projesinin afişi
Oyun içi diyalog ve seçimler Türkçe hale getirildi.

Pentiment’in Hakkında Kısa İnceleme:

Oyunumuz ortaçağ döneminde geçen bir dedektiflik macerası. RPG elementlerini barındırsa da biraz görsel roman tarzında bir oyun olduğu söylenebilir. Pentiment tamamen diyaloglar üstüne kurulu olarak ilerliyor. Yüksek aksiyon beklentiniz varsa Pentiment’i oynamanızı önermem. Hikaye gerçekten ustacak kurgulanmış ve sizi peşinden sürüklüyor. Sürekli bir adım sonrasını merak ediyorsanız. Tabi yer yer sıkıcılaşan diyaloglar da var. Ancak oyunun genel süresi içerisinde bu sıkıcı kısımlar ufak bir yer kaplıyor.

RPG oyunlardan ve gizemli cinayet hikayelerinden keyif alıyorsanız Pentiment’i mutlaka denemenizi öneririm. Aşağıda yer alan linklerden de Pentiment Türkçe yamayı indirebilir ve tüm oyun deneyimini kendi dilinizde yaşayabilirsiniz.

Şifre: tryama

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.