Persona 4 Türkçe yama çalışması 1 senedir sürekli başlanıp yarım bıraklıyor. Donanım Haber’de daha önceden çeviren bir arkadaş vardı. Fakat o da yamanın devamını getirmemiş ve çeviriyi yayına sokmamış. Biz bu arkadaşımıza ulaşıp çevirisi yarım kalan dil dosyalarını rica ettik. Kendisi de sağolsun bizi kırmadı ve Persona 4 Golden Türkçe yamasının dil dosyalarını bizimle paylaştı. Çevirinin büyük kısmını elle yaptık. Fakat çok fazla diyalog satırı olduğundan dolayı sonlara doğru GPT3 (makine) çevirisinden de yararlandık.

Persona 4 Golden Türkçe Yama Ekibi:

Bu oyunun çeviri ekibi 4 kişiden oluşmaktadır. Dil dosyalarını açma ve oyuna entegre etme konusunda yine PexRy ile çalıştık. Kendisine teşekkürlerimizi iletiriz.

Türkçe Çeviriyi Yapanlar:

  • Muhammed Yılmaz
  • Faruk Aklaman
  • WHM_slayer

Kodlama ve teknik işler:

PexRy

Çeviri Oranı: Oyun içindeki tüm İngilizce metinlerin %95’i Türkçe hale getirilmiştir. Fazla önem ihtiva etmeyen kısımlarla uğraşmadık. %5 eksiklik oradan kaynaklanmakta. Ancak oyun keyfinizde bir eksilme olmayacaktır.

Persona 4 Golden Türkçe yaması bütün dijital market sürümleriyle uyumludur.

Yamanın kurulumunu yapmadan önce Persone 4’ün dil dosyalarını yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. Bazı durumlarda türkçe yama oyun dosyalarını bozabilmekte ve oyunun launcherinin çalışmasını engelleyebilmektedir.

Uninstall dosyasını kullanrak Persona 4 Golden türkçe çevirisini kaldırabilir ve oyunu orjinal haline çevirebilirsiniz. Yamayı kaldırmak oyunu bozmaz ve tekrardan oyunu indirmeniz gerekmez.

Persona 4 Golden Hakkında Bilgi

Persona serisi zaten oldukça meşhur, fakat ilk defa bu oyunun adını duyanlar için kısaca anlatmak isterim. Persona yıllardır devam eden oldukça eski ve efsanevi bir seri. Jrpg oyunların kültlerinden sayılır. Oynanışta gösterdiği çeşitlilik ve yoğun hikaye anlatımı bu oyunu öne çıkaran unsurlar. Eğer animeleri seviyorsanız yüzlerce saati oynanış ve hikayesi bulunan bu Persona oyunlarına da göz atmanızı tavsiye ederim. Kesinlikle içinde kaybolacağınız bir oyun.

Şifre: pexryy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.