Spiritfarer Türkçe yama son zamanların en özgün oyunu için hazırlandı. Daha önceki yazılarımızda oyun piyasasındaki oyun kıtlığından ve özgün içeriklerin kıtlığından şikayet ettiğimizi sıkı takipçilerimiz hatırlayabilir. Böyle bir zamanda karşımıza çıkan özgün ve bağımsız oyunları elimizden geldiğince tespit etmeye ve bu oyunları ana dilinizde oynayabilmeniz için Türkçe yamalar hazırlamaya çalışıyoruz. Yeni bir oyun türü, özgün bir konu ya da farklı bir oyun mekaniğiyle karşılaştığımız her içeriği ele alıyoruz. Uzun süredir seveceğinizi düşündüğümüz bağımsız bir yapımla karşılaşmıyorduk. Fakat kısa bir süre önce çok tatlı bir oyun bulduk ve hemen Spiritfarer Türkçe yama paketini hazırlamaya başladık. Yazımızın devamında önce Spiritfarer’ ı inceleyeceğiz sonrasında da hazırladığımız Spiritfarer TR yama paketinden bahsedeceğiz.

Spiritfarer: Ölümün Ta Kendisi

Spiritfarer Türkçe yama paketini, oyunun birazdan anlatacağımız eşsiz hikayesini anlamak için kesinlikle indirmelisiniz. Oyunun Steam açıklamasında yazan ilk cümleyi okuyunca bile aslında ne kadar farklı bir maceraya çıkacağınızı anlayabilirsiniz. İlk cümle şöyle “Spiritfarer, ölümle ilgili, huzurlu bir yönetim oyunudur.” Evet Azrail ya da ölümün kendisiyle ilgili daha önce bazı oyunlar yapılmıştı. Fakat Spiritfarer aynı zamanda bir yönetim oyunu. Bu iki farklı uçtaki alanı nasıl bir araya getirebilmişler diye düşünebilirsiniz. Biz size bu sorunun cevabını verelim; Harika bir harmanlama olmuş.

Oyuna bir kayığın içinde, kedimizle beraber denizde sürüklenirken başlıyoruz. Kayığımız biraz sonra ölümün kayığıyla karşılaşıyor. Burada ölümle aramızda bir diyalog geçiyor. Bu diyaloğu Türkçe yapmak ve oyunu Türkçe oynamak için Spiritfarer Türkçe yama indirebilirsiniz. Bu kısa sohbette ölüm bize uzun yıllardır burada yerini alacak birini beklediğini söylüyor. Artık çok yorulmuş ve bitkin düşmüş ölüm, kendisinin asırlardır üstlendiği görevi bize devrediyor ve bu dünyadan göçüyor. Ölüm, bize ölüm gücü ve büyük bir gemi bırakıyor.

Spiritfarer TR yama paketini indirmeden ölümün bize neden kocaman bir gemi bıraktığını anlayamazsınız. Ölüm, bu gemiyi; bize devrettiği görevi yerine getirmek için kullanıyordu. Biz de aynı amaç için kullanacağız. Peki nedir bu görev? Artık yeni ölüm olarak ruhları kayıkla alfa-omega kapısına götürmek bizim görevimiz. Öyle ruhları limandan alıp sonra gemide kimse yokmuş gibi kapının yolunu da tutmuyoruz. Gemide ruhların ihtiyaçlarını karşılamamız lazım. Bu gemiye binen ruhlar bizim tahayyül ettiğimiz gibi ruhlar değil. Aslında oldukça dünyevi ihtiyaçları var. Ruhları güzel odalarda ağırlamalı, karınlarını doyurmalı ve hatta morallerini yüksek tutmalısın. Bütün bu şartları sağlamak için oyuna ilginç bir özellik eklenmiş. Geminize pek çok şey inşa edebiliyorsunuz.

Bütün bu mekanikler oyun sırasında oldukça anlaşılır bir öğretici tarafından anlatılıyor. Fakat Spiritfarer’ deki öğretici sıradan strateji-yönetim oyunlarındaki öğreticiden farklı. Gemimize ara ara bazı karakterler geliyor ve şöyle yapsanız daha iyi olur gibi tavsiyelerde bulunuyor. Tabi bu tavsiyeleri anlayabilmeniz için ya İngilizce biliyor olmanız lazım ya da Spiritfarer Türkçe yama indirmelisiniz.

Spiritfarer Türkçe Yama ve Daha Fazlası

Spiritfarer TR yama hikaye ve öğretici açısından oyuncunun çok işine yarıyor. Oyundaki öğretici mekaniğinin hikayeyle harmanlanmış olması çok güzel bir özellik olsa da Spiritfarer Türkçe yama paketini biraz zorunlu hale getirmiş. Ayrıca bu diyaloglar oldukça uzun.
Oyundaki inşa modu için ham maddelere ihtiyacınız oluyor. Bu maddelerin tümü ve inşa modundaki yazılı bütün içerikler Spiritfarer TR yama ile dilimize çevrildi.
Ayrıca oyunun ana menüsü ve bütün alt menüler de Spiritfarer Türkçe yama sayesinde Türkçe oluyor.

Spiritfarer Türkçe Yama’yı Nasıl Kuracağım?

Spiritfarer Türkçe Yama İndirme Linki

Spiritfarer TR Yama İndir Alternatif Link

Rar şifresi: tr

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.