Tell Me Why TR Yama çeviri ekibimiz tarafından büyük bir titizlikle hazırlandı. Bunun nedeni ise Tell Me Why’ın tadına varmanız için diyaloglarla karakterleri bağdaştırmanız gerektiği. Eğer kötü bir tr yama ile Tell Me Why’ı oynama şanssızlığı yaşarsanız, oyunun bütün anlamı kaçar. Tell Me Why Türkçe yamayı bu kadar özenli hazırlamamızın sebebi bu. Ayrıca oyunun bizi çok etkileyen bir hikâyesi olduğunu söyleyebiliriz. Oyun hakkında fikir edinmek isterseniz alt kısımda oyun incelememizi bulunmaktadır. İncelememizi okuduktan sonra Tell Me Why Türkçe yama’yı sitemizden kolayca indirebilirsiniz. Türkçe yamacı ailesi olarak keyifli oyunlar dileriz.

Tell Me Why Türkçe Yama Kurulumu Hakkında Detaylar:

Tell Me Why Oyun Türkçe İncelemesi

Tell Me Why’ı geliştiren oyun firması Dontnod, oyunlarında zorlu konuları işlemekten çekinmiyor. Bu bir bakıma gerçekten tapılası, çünkü Dontnod oyunlardaki hikâye anlatıcılığını başka bir boyuta taşıyor, akıl sağlığı veya ırkçılık gibi konulara değiniyor. Bir yandan da, oyunlara bunları katmak oldukça yeni ve öğrenecek çok fazla şey var. Tell Me Why’ın başkahramanlarından Tyler, transseksüel bir karakter. Bunun yanında oyunda panik atak, keder ve terapinin önemi de işleniyor. Dontnod aslında, hayatın gerçeklerini ciddi bir şekilde yüzümüze vuruyor. Tell Me Why, on yıl ayrı kaldıktan sonra tekrar bir araya gelen ikizler Tyler ve Alyson’u konu alıyor. Yeniden bir araya gelmekten mutlu olsalar da, merhum annelerinin evini satmaya hazırlanmak zorunda oldukları için bu olay kasvetli hal alır – bu aynı zamanda annelerinin ölümüne neden olan ve onları yıllar önce ayıran trajik olayla yüzleşmek anlamına gelir.

Konsept:

Tell Me Why, on yıl sonra ölen annelerinin evini temizlemek için bir araya gelen ikizlerin ve bu süreçte yaşayacakları acı süreci gözler önüne seren bir konsepte sahip.

Grafikler:

Yüz animasyonları ve diyalog senkronizasyonu biraz çalışma gerektirse de, Alaska sizlere muhteşem bir manzara bahşediyor ve ikizlerin hikâyesini daha etkileyici bir hale getiriyor.

Ses:

Oyun geliştiricileri, karakterlerin duygularını yansıtmak için harika müzikler bulmuş. Garip bir şekilde iletilen birkaç repliğin dışında, ses oyunculuğu doğal ve iyi yapılmış.

Oynanabilirlik:

Basit kontroller keşfetmeyi ve konuşmaları kolaylaştırıyor ancak birbirine yakın öğeleri seçerken kontrol cihazı biraz sinir bozucu bir hal alıyor.

Eğlence:

Tell Me Why, ikizler Tyler ve Alyson arasındaki güçlü bağa odaklandığında adeta parlıyor, ancak genel hikâye ve hafıza mekaniği bu çıtaya her zaman ulaşamıyor.

Tell Me Why Türkçe Yama Link1

Tell Me Why TR Yama İndirme Link2

şifre: tr

“Tell Me Why Türkçe Yama – %60 Çevirildi” hakkında 4 yorum

  1. indirip denedikten sonra ayrıca yorum yazacağım, %60 demişsiniz, tam çeviri bitmedi sanırım. tamamınıda bekliyoruz inş. Ellerinize sağlık, 🙂

  2. kardeş biraz uğraştırdı ama sonunda yaptım. Oyunun daha çok eksik çevirisi var yinede güzel anlaşılabiliyo diyaloglar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.