The last case of benedict fox Türkçe yaması oyunun doğrudan dil dosyalarına müdahale eder ve Türkçe dil dosyalarını İtalyanca dil dosyaları üstüne kurar. Eğer oyunu İtalyanca oynamak gibi bir isteğiniz varsa bu yamayı kurmanızı önermeyiz. Çünkü The last case of benedict fox Türkçe yaması oyunu %100 Türkçe haline getirecektir. Her neyse zaten yama hakkında başlığı altında Türkçe yamanın bütün özelliklerinden bahsedeceğim. O yüzden girişi fazla uzatmıyorum ve bir an önce bu yamayı nasıl kullanacağınızı anlatmaya geçiyorum

The Last Case Of Benedict Fox Türkçe Yaması Nasıl Kurulacak?

Yazının giriş kısmında belirttiğim üzere Türkçe dil dosyaları İtalyanca üstüne kurulacaktır. Bu çeviri İngilizce’den değil, İtalyanca’dan yapılmıştır. Fazutt isimli arkadaşımızın kendi çevirisidir, biz sadece kodlama ve yamayı paketleme kısmında yardımcı olduk.

The Last Case Of Benedict Fox Türkçe yamasını kurmak için aşağıdaki linklerden kurulum dosyasını indirin.

Yama kurulum dosyasını başlatın. Kurulum yeri olarak The Last Case Of Benedict Fox’un kurulu olduğu dosya konumunu seçin ve kurulumun tamamlanmasını bekleyin.

Oyunun Steam dışında farklı bir versiyonunu kullanıyorsanız Türkçe dil dosyalarını manuel olarak kurmanız gerekebilir. Manuel şekilde kurmak istiyorsanız ilk önce masaüstünde boş bir klasör oluşturun ve dil dosyalarını buraya kurun. Ardından buradaki dosyaları, oyunun kurulu olduğu klasörün içine taşıyın.

Yama kurulumu bittikten sonra oyuna giriş yapın.

Dil seçeneklerinde bulunan İtalyanca seçeneğinin Türkçe’ye döndüğünü göreceksiniz. Buradan oyunun dilini Türkçe olarak seçin.

Artık The Last Case Of Benedict Fox’u %100 Türkçe olarak oynayabilirsiniz.

Yamaya ait oyun içi görselleri aşağıda görebilirsiniz:

Oyun Hakkında Kısa İnceleme

The Last Case of Benedict Fox, gizem çözme/bulmaca öğeleri barındıran bir 2.5D Metroidvania oyunudur. Oyun, kendisine has bir tarza sahip olan baş karakteri Benedict Fox’un yolculuğunu takip eder. Kendini bir şeytana bağlı özgüvenli bir dedektif olarak tanımlayan Benedict Fox, son zamanlarda ölen insanların zihinlerine girerek, geniş ve çürümüş bir malikanenin gizemlerini çözmek için ipuçları aramaktadır. Malikane de genç çift korkunç bir cinayete kurban gitmiştir ve bizde Benedict Fox olarak bunu araştırmaktayızdır. Oyun, gerilimli bir dedektif draması temasına sahiptir ve boyut atlayan maceraları, dedektiflik mekaniğini ve dikkat çekici bir tarzı içerir, bu nedenle diğer 2.5D Metroidvania oyunlarından ayrılır.

Şifre: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.