This is police çok iyi hikaye barındıran bir indie oyun. Eğer suç, dedektiflik gibi temalar ilginizi çekiyorsa bu oyunu kaçırmamalısınız. Elbetteki hikayenin böylesine ön planda olduğu bir oyunu anlamadan oynamaya çalışmak delilik olur. İngilizceniz yeterli seviyede değilse VATGame tarafından geliştirilen bu yama ile This is Police’i türkçe olarak oynayabilirsiniz. Yama kurulumundan sonra oyun full Türkçe olacaktır.

This is Police Türkçe Yama İçin Notlar:

  • Oyun ilk çıktığı zaman erken erişimdeydi. Fakat şuanda final versiyonu Steam’de yayında. This is police türkçe yaması Steam de yayınlanan son versiyonda çalışmaktadır.
  • Crackli sürümlerde çalışıp çalışmadığını test etmedim. Yamayı çıkartan ekip steam sürümüne göre yaptığını söylemiş.
  • Yamayı kurduktan sonra oyunun açılma ekranı bazen donabiliyor. Böyle bir durum yaşarsanız oyunu kapatıp tekrar açın.
  • Kimi arkadaşlar Türkçe karakter sorunu yaşıyormuş. Ancak henüz net olarak teyit edilmedi. Eğer benzer problem yaşarsanız lütfen yorum atın.

Kurulum:

This İs Police Nasıl Bir Oyun?

Yolsuz bir belediye başkanı tarafından erken emekliliğe zorlanan, gösterişten uzak, sert bir Polis Şefi olan Jack Boyd olarak oynuyorsunuz. Emekli maaşı veya birikimi olmayan Jack’in, Freeburg halkına karşı görevlerini dengelerken emeklilik fonu için yarım milyon doları bir araya getirmek için 180 günü vardır. Bu, şehirdeki polis faaliyetlerini yönlendirmenin günlük vardiyalarını tamamlayarak, suçları araştırmak için dedektifler atayarak ve belediyeden gelen diğer istek ve iyiliklerle yapılır. Jack’in topladıklarının bir listesi, ne kadar yol kat ettiğini ve ne kadar ileri gitmesi gerektiğini hatırlatmak için ekranın üst kısmında kalır.
Yarı simülasyon yarı rpg kafasında olan bu oyun gerçekten ilgi çekici. Siz suç ve yozlaşmaya boğulmuş bir şehirde polis şefisiniz. İsterseniz tüm bunlarla mücadele edebilir veya çarkın arasına karışarak şehrin tüm gücünü elinize geçirebilirsiniz. Oyundaki güç dengeleri, kurulan ilişkiler, yozlaşma kültürü, rant oldukça gerçekçi yansıtılmış.

Verdiğiniz kararlar sonucu karanlık tarafa geçtiğinizi hissediyorsunuz. Namuslu kalırsanız da epey zorlanıyorsunuz.
Oyundaki her gün, bir gazete manşeti ve şehirdeki olaylar ile başlıyor. Komuta etmeniz gereken iki vardiya polis memuru ve dedektif var, onları ilgili imdat çağrılarına veya soruşturma vakalarına atıyorsunuz ve her kararın sonuçlarıyla ilgileniyorsunuz. Ancak çalışanlarınız da bir robot değil. Onlarında kendilerine ait politik fikirleri, farklı ailevi durumlar var. Teşkilatı idare ederken bunları da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

This is Police’i oynarken değişik durumlarla karşı karşıya kalacaksınız ve önemli kararlar vermeniz gerekecek. Şüpheli paketi vuracak mısınız yoksa bir bomba imha ekibi mi çağıracaksınız? Buradaki seçimleriniz önemlidir, en iyi seçimler sıfır zayiatla sonuçlanır, ancak hayal kırıklığı yaratan bir şekilde, nadiren ‘suçlunun tutuklanması’ dışında herhangi bir sonuç alamazsınız.

Oyun ilk başta her bir suç hikayesine özenmiş gibi hissetirse de bu seçenekler çabuk bitiyor. Fakat ana hikaye her zaman ilginizi çekmeyi başarıyor. Kısacası This is Police orjinal ve özgün bir oyun. Mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

Şifre: tryamaci

Etiketler:

“This is Police Türkçe Yama – Haziran 2022 Versiyona Özel” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.