The Legend Of Zelda Tears Of The Kingdom hala pc versiyonu için çıkmasa bile torrent sitelerine emulatorle oynanabilen versiyonu düştü. Bizde The Legend Of Zelda Tears Of The Kingdom Türkçe yamasını hızlıca çıkartmak için çalışmalara giriştik. Elbette bu kadar kapsamlı bir oyunun Türkçe yamasını çok hızlı bitirebilme ihtimaliz yoktu bu yüzden ChatGPT aracılığıyla çevirileri gerçekleştirdik. The Legend Of Zelda Tears Of The Kingdom emulator üzerinden çalıştığı için Türkçe yamayı özel bir setup dosyasına yerleştirmek durumunda kaldık. Aksi taktirde yamayı kurarken çok zorlanacağınızı düşündük.

The Legend Of Zelda Tears Of The Kingdom Türkçe Yama Kurulumu [Emulator – PC]

Bu Türkçe yama sadece korsan versiyonda çalışmaktadır. Zaten oyun pc için çıkış yapmadı. Yalnızca emulator ile oynanabilen korsan versiyonlar mevcut. Bizde dil dosyalarının çevirisini bu dosyalar üzerinden yaptık.

The Legend Of Zelda Tears Of The Kingdom Türkçe yamanın uyumlu olarak çalıştığı emülatörler şunlardır: Yuzu – Ryujinx

Türkçe modu bu iki emülatör ile tamamen uyumlu çalışır. Yama geliştirilmesini yaparken iki emülatörün versiyonunu baz alarak geliştirdik.

Kurulum dosyasını yönetici olarak başlatın ve yama kurulumunu oyunun bulunduğu klasöre değil ayrı bir klasöre yapın.

Oyunu emulator ile çalıştıracağınızdan dolayı doğrudan setup dosyası oyunun üstüne kurulmuyor.

Türkçe yamanın kendi launcheri aracılığıyla emulator programını başlatmanız gerekli. Bunun için masaüstündeki Zelda Tears Kingdom TR Launcher isimli aracı başlatın ve emulatorun exesini seçin.

Türkçe yama launcheri ile başlattığınız zaman oyun direkt Türkçe olarak açılacaktır. Tekrar İngilizce’ye dönmek istiyorsanız oyundan çıkış yapmanız ve direkt emulator üstünden başlatmanız gerekiyor.

The Legend Of Zelda Tears Of The Kingdom Nasıl Bir Oyun?

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Breath of the Wild’ın merakla beklenen devamı niteliğindedir. PCMag’in incelemesine göre oyun, devasa bir açık dünya ve harika yeni özellikler içeriyor, bu da oyunun seriye yeni bir soluk getirmesi konusunda oyuncuları heyecanlandırıyor. IGN’nin oyun önizlemesi, oyunun oyuncu deneyimi ve yaratıcılığına odaklandığını vurgulayarak, Tears of the Kingdom’da oyuncuların en çılgın fikirlerini hayata geçirebileceğini belirtti. Engadget’in önizlemesi, oyunun önceki oyunla aynı grafiklere, harita düzenine ve mekaniklere sahip olmasına rağmen, yine de sonsuz yaratıcı potansiyele sahip olduğunu ve oyuncular için eğlenceli bir meydan okuma sağladığını belirtiyor. Genel olarak The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, seriye gelecek vaat eden bir devam oyunu gibi görünüyor ve oyunculara keşfedip deneyebilecekleri yeni bir dünya sunuyor.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom oyununun bilgisayarda oynanabilmesi için resmi bir sürümü henüz mevcut değildir. Ancak, oyuncular emülatör kullanarak oyunu PC platformunda çalıştırabilmektedirler.

Şifre: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.