Madden NFL serisi ülkemizde oyuncular tarafından pek tercih edilen bir spor oyunu değil. Özellikle Amerikan futbolunun Türkiye içerisinde izlenmemesi ve tanınmaması bunda önemli bir faktör. Yine de ben şahsi olarak Madden NFL serisini çok seviyorum. Bu sevgimden dolayı da Madden NFL 23 Türkçe yama çalışmasına başladım. Madden NFL 23 Türkçe yamasının oyun içi görsellerini ve indirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Bunun tam bir çeviri olduğunu söyleyemem. %100 bitmiş halde değil, yalnızca oyunun önemli yerlerini çevirdik. Eğer ilgi fazla olursa yamayı geliştirmeye devam edeceğiz.

Madden NFL 2023 Türkçe Yama Kurulum ve Uyarılar

Türkçe yamayı kurmadan önce muhakkak “save” dosyalarınızı yedekleyin. Birkaç testimizde kayıt dosyalarında bozulmalar meydana gelmişti.

Oyun Frostbite motoru ile yapıldığı için çeviri aracını bulmak ve dil dosyalarına ulaşmamız çok zordu. O yüzden dil dosyalarını açamadığımız kısımları es geçmek zorunda kaldık.

Kullanıcı sözleşmesi, online hizmet sözleşmesi vb. şeyler çevrilmemiştir. Sadece oyun içinde işinize yarayacak kısımlar çeviri yapılmıştır.

Çeviri durumu genel olarak şu şekilde:

  • Playbook: %85 (Amerikan futboluna çok hakim olmadığımız için bazı kısımlar saçma çevrilmiş olabilir, bilmediğimiz terimleri çevirirken ChatGTP’yi kullandık.
  • Yetenekler: %100
  • Menü, arayüz vb: %100
  • Ara sahneler: %70
  • Kontratlar: %100
  • Oyun içi (maç esnası) yazılar: %0 – Bu kısmın dil dosyalarını açamadığımız için Türkçe’ye çeviremedik. Ancak oyunu durduğunuzda vs. karşınıza gelen menüler yine Türkçe olacaktır.

Kurulum ile ilgili uyarılar:

Eğer kurulumdan sonra oyun Türkçe olmadıysa, EA launcherinden “Settings” bölümüne gelin ve Türkçe’yi seçin.
Oyun içindeyken Madden NFL 23’ü simge moduna almayın. Simge moduna alıp farklı bir ekrana geçtiğinizde oyun çöküyor.
Çeviriyle veya yamayla ilgili gördüğünüz hataları bu konunun altına yorum olarak yazın. Bu sayede geliştirme sürecinde daha hızlı olabiliriz.

Şifre: tryama

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.