Airborne Kingdom Türkçe yama yok olmuş bir efsaneyi yeniden gün yüzüne çıkartacak. Şehir kurma oyunlarına son yıllarda ilgi azalsa da çıkan yeni oyunlar bu türün hala büyük bir kitlesinin olduğunu bizlere gösteriyor. Özellikle oyun hikayelerinin git gide ilginçleştiği ve özgünleştiğini görüyoruz. Airborne Kingdom da buna en güzel örneklerden biri. Oldukça ilgi çekici bir hikayesi var. Oyun incelemesi kısmında hikayesinden bahsedeceğiz fakat önce oynanış mekaniğinden bahsetmek istiyorum. Oyun, şehir inşası oyunlarına göre çok farklı bir mekaniğe sahip. Bir kere şehriniz uçuyor. Hikayenin temelini oluşturan bu etken, oyun mekaniğini de oldukça etkiliyor. Daha önce hiçbir şehir inşası oyununda rastlanmayan bu özellikle şehrinizi bulunduğu bölgeden taşıyabiliyorsunuz. Bu da kaynak bulma yolunu etkiliyor. Yani suyunuz azaldıysa su bulabileceğiniz bir alana, tahtaya ihtiyaç duyduysanız ormanlık bir alana, demire ihtiyaç duyduysanız bir maden bölgesine şehrinizi taşıyabilirsiniz. Fakat şehir taşıma organizasyonu burada bizim yazdığımız kadar kolay ve bir anda olmuyor. Ayrıca Airborne Kingdom’ da başka şehirlerle de irtibat kurup antlaşmalar yapabiliyorsunuz. Biz de Airborne Kingdom Türkçe yama ile bu efsane macerada tuzumuz olsun istedik.

Bir Gökyüzü Efsansi Airborne Kingdom

Airborne Kingdom Türkçe yama ya da Airborne Kingdom Türkçe dil desteği bugüne kadar sunulmadı. Ama gelin görün ki oyunun hikayesi bizlerin ilgisini çok çekti. Fi tarihinde sayılabilecek bir dönemde hüküm süren gökyüzü krallığı dış etkenlerden dolayı yıkılıyor. O günden itibaren dilden dile dolanan bir efsane haline geliyor. Yeryüzü krallıklarında yaşayan insanlar, eskiden gökyüzü krallığında yaşayan halkın refahından ve bolluklarından söz etmeyi hiç bırakmıyor. Bütün insanlık bir gün yeniden gökyüzü krallığının kurulması ümidiyle yaşıyorlar.
İşte biz de bu gökyüzü krallığını yeniden kurmaya çalışıyoruz. Oyundaki amacımız 12 yeryüzü krallığı ile ittifak kurmak. Bu krallıklarla antlaşma imzalamak için şehri bu krallıkların olduğu bölgeye taşımamız gerekiyor. Bölgeye ulaşınca bazı krallıklar yüz yıllardır bekledikleri manzarayla karşılaşınca bizleri çok misafirperver karşılıyor. Bazı krallıklarsa halihazırda refah içinde olduğu için pek sıcak karşılanmıyoruz. Yeryüzü krallıkları bu yeni gökyüzü krallığına bazı görevler veriyor. Bu görevleri yapınca hem halkın ilgisini çekip nüfusunuzu arttırıyorsunuz hem de yaptığınız antlaşmayla düzenli kaynak geliri sağlıyorsunuz. Ayrıca stok problemi yaşadığınız kaynakları tedarik etmek için işçilerinizi de kullanabilirsiniz. Örneğin; halkınız susuzluk çekiyorsa şehrinizi bir gölün üstüne taşıyabilir ve işçilerinizi göndererek su stoğu yapabilirsiniz. Oyundaki kaynak mekaniği oldukça gelişmiş. Oyun başındaki bilgilendirme baloncukları çok bilgilendirici olsa da Airborne Kingdom’ un desteklediği dillerden birini bilmiyorsanız bu noktada çok zorlanacaksınız. Oyunun en temel faktörlerinden birini bu yüzden kaçırırsanız da oyuna devam etmek söz konusu olmayabilir. İşte bu yüzden oyunun Türk oyuncuları için Airborne Kingdom Türkçe yama paketini sizlerle paylaşıyoruz.

Airborne Kingdom Türkçe Yama

Airborne Kingdom TR yama oyunun büyük bir kısmını Türkçeye çeviriyor. Oldukça önemli olan kaynak ve üretim mekaniğini içinde barındıran menülerin tamamı Türkçeye çevrildi. Eminim ki sadece bu özellik bile birçok oyuncunun Airborne Kingdom Türkçe yama indir butonuna basmasını sağlayacaktır. Ama Airborne Kingdom TR yama paketinin tek özelliği bu değil. Oyunun bütün infoları, ana menüsü ve yan menülerin tamamı da Türkçeye çevrildi. Ayrıca Airborne Kingdom içeresinde az da olsa dialog var. Fakat bu dialoglar oyunda hayati öneme sahip. Bu dialogların da tamamı Türkçeye başarılı bir şekilde çevrildi.
Airborne Kingdom’ un en can alıcı ve oyuna bağlayıcı kısmı oyunun hikayesi. Giriş kısmında uzun gökyüzü krallığının hikayesi anlatılıyor. Bu hikaye de altyazılı olarak Airborne Kingdom Türkçe yama paketi içerisinde yer alıyor.

Airborne Kingdom TR Yama Hata Çözümleri

Airborne Kingdom TR yama kurulumunu yukarıda anlatıldığı gibi yaparsınız sistemsel sorunlar dışında bir problem yaşamazsınız. Fakat bütün yamalarda kullanıcıların yaşadığı hata sanılan bazı durumlar var. Örneğin Türkçe karakterlerin hatalı gösterilmesi. Bu problemi, Airborne Kingdom Türkçe yama paketini kurduktan sonra oyun ayarlarından Türkçeyi seçerek çözebilirsiniz.

RAR ŞİFRESİ: tr

Airborne Kingdom TR Yama İndirme Link

Airborne Kingdom TR Alternatif Link

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.