Banished’ı türkçe oynamak ister misiniz? Banished Türkçe yaması ile artık oyunu dilediğiniz gibi Türkçe dil seçeneği ile oynayabilirsiniz. Strateji oyunlarını anlamadan oynamak son derece can sıkıcı oluyor. Ancak oyuna Türkçe dil desteği eklenince o oyun tadından yenmiyor. Eğer sizde bir Banished tutkunuysanız, tabi ki oyunu Türkçe dil seçeneği ile oynamak çok daha iyi olacaktır.

Banished Türkçe Yama Kurulumu Nasıl Yapılır

  • İlk olarak verdiğim linkten yamayı indirin.
  • Karşınıza bir .rar klasörü gelecektir.
  • Rar dosyasının içindekileri çıkartın.
  • İnen dosyayı oyunun WinData klasörüne taşıyın.
  • Daha sonra oyuna giriş yapın ve modlar kısmından banished Türkçe yama seçeneğini seçin.
  • Artık oyun Türkçe olacaktır.
  • Bu arada, eğer oyunun adını daha önceden duymamış kişiler varsa aşağıya oyun incelemesini koyduk.

Banished Türkçe İnceleme

Doğa zorlayıcıdır. Zorlu hava koşulları, soğuk kış günleri ve bugün hiç de farkında olmadığımız konforun yokluğu. Bir indie oyun olan Banished, sizi hayatta kalmak için sadece yemek, taş ve demir gibi temel kaynakların olduğu basit ve daha zor bir döneme götürüyor.  Banished herhangi bir hikaye içermiyor. Oyunda neredeyse hiç diyalog yok. Kasabanızın neden var olduğu veya köylülerinizin nereden geldiği konusunda hiçbir fikriniz olmuyor ve tek göreviniz kasabanın başına geçerek köylülerinizin hayatta kalmasını sağlamak. 

Oynayış 

En başta, az nüfuslu ve az kaynaklı bir kasabanın yönetiminden sorumlu oluyorsunuz. Öğretileri takip ederek neler yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz ama benim gibi, öğretileri takip etmeyip sıfırdan başlarsanız ne yapmanız gerektiği hakkında pek bir fikriniz olmuyor. Bu nedenle birçok kez başarısız olsanız da oyunu daha iyi kavrayabiliyor ve oynarken zevk alıyorsunuz.  İnşa edebileceğiniz birçok şey var ama en önemlileri yemek ve barınak. Köylülerinizin temel sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için ağaç evler inşa etmek ve doğal bitkiler toplamak akıllıca olabilir. En önemlisi ise, tarım yapmak. Tarlalar ne ektiğinize bağlı olarak ileride çok yardımcı olabilirler. Oyun size birçok seçenek sunar; Örneğin, başlangıçta meyve bahçeleri yetiştirmeyi seçmek pek de işe yaramaz.

Grafikler ve Ses

Banished, görsel kalite açısından oldukça basit bir oyundur, ancak her şey olması gerektiği gibi açıkça anlaşılabilir.  Okuyamayacağınız herhangi bir başlık yoktur ama üstün bir grafiksel yapıya da sahip değildir. Ses açısından oldukça ortalama ve ihtiyaç duyulduğunda uygun bir ortam sağlar. Oyunun eşlik eden müziği söz konusu olduğunda, o kadar sıkıcı olur ki, müziği susturup kendiniz bir şeyler açmayı tercih edebilirsiniz.  Genel olarak bakıldığın zaman, Banished ortalama ama eğlenceli bir oyun. Steam’de mevcut ama Mac ve Lunax’larda oynamak mümkün değil.  

İndirme Linki 1

İndirme Linki 2

Şifre: tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.