Chef Life A Restaurant Simulator oyunu çıktığından bu yana pek fazla ses getirmemiş olsada yine de Türkçe yamayı hak ettiğini düşündük. Şahsen ben oyunu çok sevdim ve oynarken kendimi gerçek bir şef gibi hissetim. Bu zevki herkesin tatması için de oyunun dil dosyalarını hızlıca Türkçe’ye çevirmeye giriştik. Oyunun içeriğine yazı sonunda değineceğim fakat bundan önce Chef Life A Restaurant Simulator Türkçe yamasının proje sürecini ve nasıl kuracağınızı anlatalım.

Chef Life A Restaurant Simulator Türkçe Yama Projesi:

Merhaba değerli oyunseverler! Restoran işletmeciliğinin eğlenceli dünyasını daha da yakından deneyimlemek ister misiniz? “Chef Life: A Restaurant Simulator” oyununun sevdiklerinizle Türkçe olarak daha derin bir deneyim yaşamanız için özel olarak hazırlanan Türkçe yama sonunda bitti! Bu projede 5 kişilik yetenekli bir ekip olarak toplamda 13 gün boyunca çalıştık. Emeklerimizi, oyunun karmaşıklığını en iyi şekilde yansıtan, anlaşılır ve akıcı bir çeviriye dökerek sizlere sunuyoruz. Şimdi oyunun lezzetli dünyasında Türkçe olarak gezinin, müşterilere hizmet edin, restoranınızı büyütün ve şeflik becerilerinizi gösterin! Haydi, mutfağa girdiğinizde sizleri nelerin beklediğini görmek için bu yamayı indirin!

Yama Ekibi:

  • Alien
  • faruk_tando
  • Ozzyb
  • Munchestein
  • Nejat Çakmakoğlu

Çevirilerin %70’inde yapay zekadan yararlanılmıştır. Fakat çeviri metinleri tek tek düzenlenerek anlamlı ve dilimize uygun bir hale getirilmiştir.

Yamanın şu anda DLC uyumluluğu yoktur. Yalnızca oyunun temel sürümünde çalışır.

Chef Life A Restaurant Simulator Türkçe Yama Nasıl Kurulur?

Oluşturduğumuz otomatik kurulum dosyası sayesinde yamayı kurarken hiç zorlanmayacaksınız. Tek yapmanız gereken aşağıda verdiğimiz talimatları izlemek:

Otomatik kurulum dosyasından dolayı “Defender”, Türkçe yamanın çalışmasını engelleyebiliyor. Bu yüzden kurulumdan önce Windows Defender ya da kullanıyorsanız antivirüs programınızı geçici olarak devre dışı bırakmanızı tavsiye ediyoruz.

Dil dosyalarının kurulumu bittikten sonra masaüstü ekranınızda yamanın launcherini göreceksiniz. Chef Life A Restaurant Simulator Türkçe yama launcheri ile oyuna giriş yaparsanız, oyun Türkçe haline gelecektir. Ekstra ayarlardan dil seçmeniz vs. gerekmez. Doğrudan oyun Türkçe hale gelir.

Yamalar için launcher kullanmamızın en büyük sebeplerinden bir tanesi düzenli olarak güncelleme yapabilmektir. Launcherin sağ alt kısmında bulunan “Güncellemeler” kutucuğunu aktif ederseniz, yama otomatik olarak her oyunuza girişte güncellenir ve versiyon kontrolü yapar.

Chef Life: A Restaurant Simulator Kısaca Nasıl Bir Oyun?

Chef Life: A Restaurant Simulator”, son derece niche olan restoran işletmeciliği / yemek yapma simülasyonu kategorisinde dikkat çekmeyi başarıyor. Blood Bowl 3 ve Call of Cthulhu’nun yapımcılarından gelen bu oyun, basit yemek yapma mekaniğiyle kalmıyor; restoran işletmeciliği unsurlarını da kucaklıyor. Oyunun ana amacı, lezzetli yemekler hazırlamak ve restoranınızı geliştirmek. Yemek yapma kısmı adımları takip etmek ve zamanlama gerektirirken, işletmecilik kısmı gelir elde ettikten sonra devreye giriyor. Ancak, fare ve klavye ile oynamak biraz zor. Grafikler ve müzik ortalama; yemekler dışında pek bir şey göze çarpmıyor. Ancak, eğer yemek oyunlarını veya iş simülasyonlarını seviyorsanız, bu oyun tam size göre. Ancak bir uyarı: Steam’den satın alırsanız, bir oyun kumandasıyla oynamanızı tavsiye ederiz.

Şifre: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.