Bir sürü insanı taşıyan bir uzay istasyonunda geçen, hikaye ve metin ağırlı oyun Citizen Sleeper’ı Türkçe yama kullanmadan oynayabilmek çok zor. Ciddi seviyede İngilizce isteyen bu oyuna Türkçe yama yapmak uzun zamanımızı aldı. O kadar fazla metin ve diyalog seçeneği vardı ki… 20’den fazla kişi Citizen Sleeper’ın Türkçe yaması için çalışmasına rağmen kolayca bitiremedik. Citizen Sleeper Türkçe çeviri tamamen bir tutku işi. Oyunu Türkiye’de pek fazla talep eden olmadığını ve çoğu kişinin dikkatini çekmediğini biliyoruz. Yine de biz çok sevdiğimiz için bu yamayı size sunmak istedik.

Citizen Sleeper Türkçe Yama Künyesi:

  • Version: 2.02 (İlk sürüm kritik hata vermesi sebebiyle kaldırıldı. Yeni versiyon yama hata vermiyor)
  • Ekip: AlienÇeviri (20+ kişi bu yamada çalıştı. Ekip üyeleriyle iletişim kurmak isterseniz AlienCeviri sitesine göz atın.
  • Notlar: Hala bazı yazım yanlışları ve anlamsız çeviriler bulunuyor. Onlarda düzeltilecek. Eğer bu tarz yazım yanlışlarına rastlarsanız bize bildirin ki çok daha hızlı düzeltebilelim.
  • Yamanın kurulum süresi 5-20 dakika arasında sürebiliyor.
  • Citizen Sleeper tr yamasını kurduktan sonra oyunu İngilizce sürümünde oynayamazsınız. Tekrardan İngilizce sürümü açmak isterseniz yamayı kaldırmanız gerekir.

Citizen Sleeper Türkçe Yamasından Görseller:

Citizen Sleeper Hakkında:

Oyunnun Disco Elysium’a benzediğini söyleyebiliriz. Çok fazla metin, çok derinlik. Ancak oyunun bir eksiği var: çekicilik. Kendi esenliğinizle birlikte yeni, sıra tabanlı bir zaman yönetimi sistemi ile kesinlikle puan kazanıyor. İyi gidiyorsanız, gün içinde daha fazlasını yapabilirsiniz.
Birçok fırsatın yanı sıra birçok tehlikeyi de barındıran bu uzay istasyonunda hayatta kalması gereken bir tür çürüyen robotu oynuyorsunuz. Borçların ödenmesi gerekiyor, bu istasyondaki 4 farklı güç ile bir eli sürekli diğerini yıkıyor.
Kulağa şimdi olduğundan daha büyük geliyor, 4 güç birbiriyle etkileşmiyor ve hayatta ve iyi durumda kalmak oldukça kolay. Başlangıçta derin uç gibi görünen şey aslında yüzücü olmayan alandır. Bu mekaniklerden ölebilirsin! Fakat yine de bunun için çaba harcamanız gerekli. Ancak, görevleri takip ederseniz, hayatta kalma neredeyse garantidir ve tamamen finale nasıl ulaşacağınızla ilgilidir. Farklı sonlar var gibi. Sadece bir tane aldım ve bunu en azından şüpheli buluyorum çünkü hikayedeki temel bir konuyu görmezden geliyor.
Sunum sağlam ama özel bir şey yok. Bir seslendirme harika olurdu ve sunacak daha çok şeyi olurdu.
Bu yüzden, türe yeni başlayanların iştahını da açabilecek birkaç iyi fikirle türü sevenler için ilginç bir oyun olmaya devam ediyor.

Rar Dosyasının Şifresi: tryama

Etiketler:

“Citizen Sleeper Türkçe Yama (v2.02) – YAYINDA” hakkında 2 yorum

    1. Tabi yakın zamanda yeni bir güncelleme yapacağız. Şuanda linkler patlamış durumda. Yamanında versiyon sıkıntıları var. Onlar halledildikten sonra geri yükleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.