Efsane oyun Commandos 2: HD Remaster Türkçe yaması ile Commandos’u kendi dilinizde oynayabilirsiniz. Commandos 2 için Türkçe yama önceden de vardı lakin bu yamanın sürümü 2001 yılında piyasaya sürülen temel oyun ile uyumlu. Yani yeni çıkan versiyonda çalışmıyordu. Bizde eski çeviriyi (geliştirmeler yaparak) Commandos’un Remaster versiyonuna uyarladık ve yamayı yeni nesil oyunda da çalışır hale getirdik.

Commandos 2 HD Remaster TR Yamasının Test Süreçleri:

  • Yama testi için harcanan süre: 10 saat (farklı bölüm ve farklı senaryolar)
  • Test süreci içersinde alınan hata sayısı: 2 farklı hata alındı
  • Geliştirici ekibi: 3 kişi
  • GPT3/Yapay zeka çevirisi mi?: Hayır, tüm çeviriler gerçek insanlar tarafından yapıldı.

Commandos 2 HD Remaster Türkçe çevirisini test ederken epey bir süre harcadık. Yaptığımız testleri genelde ikişer saatlik oturumlar halinde gerçekleştirdik. Her seferinde farklı koşullar ve farklı donanımlarla bu yamayı test ettik. Genellikle tek bilgisayar üstünden yapılan yazılım testleri doğru sonuç vermeyebiliyor.

Yamanın Hataları:

Ana menüdeyken oyun bir anda kapanabilir. Bu sorunun çözümünü hala arıyoruz. Eğer bahsettiğim hatayla karşılaşırsanız yapabileceğiniz fazla bir şey yok. Oyuna tekrardan girmeniz gerekecek.

Menüdeyken oyunun çökme problemiyle 10 saat içinde toplamda 3 kere karşılaştık. Biraz sinir bozucu olabilse bile oyun deneyiminizi çok baltalamayacaktır.

Türkçe çeviride bulunan Ş,Ç,Ğ karakterleri bazen gözükmeyebiliyor. Bu karakterler yerine “null” yazısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda da, yine Commandos 2 HD Remaster’ı kapatıp yeniden başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Geliştirici Notu: Şuanlık başka bir yama projesi için iki haftalık bir ara veriyoruz. Bu süre zarfında Commandos 2 HD Remaster Türkçe yaması için güncelleme gelmeyecek. Diğer proje biter bitmez bu yamada bulunan hataları düzeltmek için çalışmaya başlayacağız.

Yamanın Geliştirilmesine Katkı Sağlayanlar:

Kodlama:

  • pexry

Çevirmenler:

  • Adem Küçük
  • Fuat Dağlıkan

Rar Şifresi: cevirioyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.