Distant worlds 2 benim uzun süredir takip listemde olan bir oyun. Sandbox oynanışa sahip uzay-strateji oyunlarına bayılıyorum. Fakat bu alanda bir türlü istediğim gibi bir oyun çıkmıyordu. Distant World 2 çıkınca hemen Türkçe yamasını da çıkartabilir miyiz acaba diye oyunu kurcalamaya başladım. Tabi başına oturunca oyuna kapılıp saatlerimi harcadım 🙂 Ancak konumuz elbette ki benim oyun maceram değil. Öyleyse hemen konumuza geçelim. Distant Worlds 2 türkçe yamanın nasıl kurulacağıyla ilgili detayları aşağıda yer almakta.

Distant Worlds 2 Türkçe Yama

Yama sürümü: v1.00

Ara ara Türkçe karakterler görüntülenemiyor. Kısa zamanda bu sorunu düzeltmeye çalışacağız.

Yamanın deneme sürümünde ortaya çıkan aniden kapanma hatası düzeltildi. Beta değil final sürümü olarak çıkartıyoruz.

Windows 8.1 için olan uyumluluk sorunu çözüldü.

Kurulumdan sonra yeniden başlatma problemi devam ediyor. Distant Worlds 2 türkçe yamasının gelecek versiyonların da çözmeye çalışacağız. DH’den “Cherkmenten” nickli dostumuz yardımcı olabileceğini söyledi.
Çevirinin oyun içi görüntülerini ekliyorum:

Çok diyalog veya edebi metin olmadığı için çeviriyi nispeten kolay şekilde yaptık. Uzayla ilgili bazı teknik terimlerin çevirisinde belki hata yapmış olabiliriz. Yamayı denedikten sonra bize geri bildirim verebilirseniz çok memnun oluruz.

Distant Worlds 2 Kısa Türkçe İnceleme

Uzay imparatorluğunuzu kurmaya çalıştığınız bu 4x strateji oyunu bana inanılmaz keyif verdi. Farklı galaksilere yayılıp oralarda kolonileşmek ve sömürge imparatorluğu kurmak sizin en hayvani dürtülerinizi tatmin edecek 🙂 DAHA ÇOK, DAHA ÇOK VE DAHA DA ÇOK! Tabi kolonilerinizi inşaa ederken pek çok rakibinizi de saf dışı bırakmak zorunda kalacaksınız. Eskilerden OGame isimli oyunu oynamışsanız eğer bu oyunun en çok ona benzediğini söyleyebilirim. oGame’in single player versiyonu gibi. Tabi ona göre çok daha fazla detaylı bir oyun. Ancak tema olarak çok benzerler. Distant Worlds 2 biraz karışık ve detaylı bir oyun olduğu için Türkçe çevirisiyle oynamanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Yoksa oyunu öğrenme süreniz 4-5 saatlere çıkabilir. Yamanın indirme linklerini aşağıya bırakıyorum. Şimdiden iyi oyunlar.

Şifre: tryama

*Tarama sonucunda defender false positive veriyor. Diğerlerinde hiçbir sıkıntı yok. Gerçekten bu defenderı anlayamıyorum. Her şeye alarm veriyor.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.