Fabledom Türkçe yama ile bu harika şehir kurma oyununu kendi dilinizde oynayabilirsiniz. Özellikle stratejik kararlar alırken önünüze gelen metinlerin Türkçe olması Fabledom’u doğru şekilde oynamanızı ve kendi stratejinizi geliştirmenize imkan verecek. Artık lafı fazla uzatmadan Fabledom Türkçe yamanın geliştirilme süreçlerinden ve nasıl kurulacağından bahsedelim.

Fabledom Türkçe Yama Nasıl Geliştirildi?

Fabledom çeviri projesi şimdiye kadar yaptığımız en rahat Türkçe yama projelerinden birisi oldu. Oyunun dil dosyalarına rahatlıkla erişebildiğimiz için bir text editor yardımıyla tüm çevirileri hızlıca tamamlayabildik. Hikaye, bina özellikleri, vatandaş diyalogları vb. her şey tamamen Türkçe’ye çevrilmiş durumda. Yani Fabledom Türkçe yamanın çeviri oranı %100’dür. İngilizce olarak bırakılan herhangi bir bölüm kalmamıştır.

Yama ekibine özel teşekkür:

  • Fatih Çetinaslan (Hikaye çevirisi)
  • rizkinmeot_ (Bina özellikleri, rehber bölümü ve krediler çevirisi)
  • tuuufan (Fabledom yamasının testi ve revizeler)

Yamayı kurmadan önce oyunun dil seçeneğinin İngilizce olduğundan emin olun.

Giriş menüsünde yer alan “Setttings” bölümünden dil ayarlarını yapabilirsiniz.

Yama kurulumu tamamlandıktan sonra dil seçeneklerine Türkçe eklenecektir. “Settings” kısmına gelip buradan Türkçe dil seçeneğini işaretleyin.

Oyun esnasında sol alt bölümde karşınıza yapılacaklar listesi gelecek. Bu listeyi takip etmeniz doğru ilerleyebilmeniz için çok önemli. Bu yüzden özellikle bu kısımdaki çevirilere çok özen gösterdik. Lakin bazı diyalogların çevirisini “translate” ile yaptık. Birkaç tane özensiz diyalog görebilirsiniz. Şimdiden uyaralım 🙂

Fabledom Türkçe yama aşağıdaki platformlardan indirilmiş oyunlarda çalışır:

  • Steam
  • Korsan sürüm
Fabledom türkçe yama oyun içi görsel

Fabledom Nasıl Bir Oyun?

Fabledom sıfırdan kendi yerleşiminizi kuracağınız, politika yürüteceğiniz (pek derin değil) ve kaynakları nasıl dağıtacağınıza karar vereceğiniz tatlı bir strateji oyunu. Oyunu türdaşlarından ayıran şaşırtıcı mekanikler bulunmuyor. Yalnızca Fabledom’un biraz daha hikaye anlatmaya çalışan bir yapısı var. Şehir kurma oyunlarından temelde farklı yaptığı bir diğer şey ise komşu köylerle ilişkilerinizin olması ve onlarla diplomasi yürütebilmeniz. Fabledom doğrudan şehir kurduğunuz bir oyundan ibaret değil anlayacağınız.

Grafikleri ve oynanışı çok tatlı ve chill olduğu için Fabledom’u oynamanızı tavsiye ediyorum.

Şifre: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.