Here To Stay daha çok yeni çıkmış bir oyun. Genelde yeni çıkan oyunlara hemen Türkçe yama çalışmasına girişmeyiz. Oyunun ne kadar talep göreceğine ve ne kadar sevileceğine bakarız. Fakat Here To Stay’da durum böyle olmadı. Oyunu çok sevdiğimiz için Here To Stay Türkçe yamayı hemen yapmaya karar verdik. Torrent ve steam versiyonu baz alınarak bu Türkçe yama geliştirilmiştir.

Here To Stay Türkçe Yama Geliştirici Notları:

Here To Stay Türkçe yama oyunun 0.8.6 sürümüne uyumludur. (Steam versiyonundan bahsediyorum)

Torrent yani korsan sürüm ise TENOKE’nin yayınladığı crack sürümü baz alınarak yamayı uyarladık. Korsan versiyonda da çalışacaktır.

Çeviriyi yapmamız çok uzun sürmedi. Oyun metinlere dayansa bile aşırı fazla diyalog ve hikaye yok. Esasen teknik politika terimleri bizi biraz uğraştırdı. Onun dışında Here To Stay’i Türkçe’ye çevirmek oldukça kolaydı.

Yama kurulumu sonrası oyunu açarken siyah ekranla karşılaşabilirsiniz. 2-3 dakika beklerseniz siyah ekran geçiyor ve normal şekilde oyuna girebiliyorsunuz. Hatanın sebebini bulamadım. O yüzden şuanda düzeltemiyorum. Fakat hatanın kaynağını bulduğum anda Türkçe yamayı tekrardan güncelleyeceğim.

Çeviri yapılırken yapay zekadan yararlanılmıştır. Fakat doğrudan yapay zeka çevirisi değildir. Aldığımız çıktıları sonrasında kendimiz gözden geçirerek düzenledik. Düzgün bir çeviri ve Türkçe ile Here To Stay’i oynayabileceksiniz.

Here To Stay Hakkında:

Aşağıda yorum Here to Stay’in oyun yorumlarından alıntıdır. Oyunun nasıl olduğunu ve size uygun olup olmadığını anlamanız için eklenmiştir. Şahsi kanaatim strateji ve politikayı seviyorsanız bu oyuna mutlaka bir şans vermeniz yönünde.

Here to Stay, eğer nasıl çalıştığını öğrenmek için zamanınız ve sabrınız varsa harika bir oyun. Bu tür bir oyunda olması gerektiği gibi zaman isteyen bir öğrenme eğrisi bulunuyor. Bu oyun, Suzerain, Democracy ve Crisis in the Kremlin’in bir karışımı gibi bir şey. Rol yapma öğesi oldukça az, ancak parti politikaları ve bir şehre girip bir devlet yönetmeye kadar olan süreci aşma konusunda çok fazla çaba harcamanız gerekiyor. Olumsuz yorumlar açıkça erken pes eden insanlara ait. Oyunun başlangıcında çok fazla düşünmeniz ve strateji kurmanız gerekiyor. Ayrıca ayrıntılı bir tutorial kısmı yok. İlk birkaç saat boyunca oyun içindeki şeyleri anlamak, denemek, eylemleri kilitlemek ve bir şehri yönetmek için yaklaşık 3 saatlik bir oynama süresine ihtiyacım oldu. Oradan itibaren, özellikle Parlamento’ya girdikten sonra işler çok daha eğlenceli hale geliyor. Daha fazla hükümdar özelleştirme, parti üyeleriniz için daha fazla lezzet ve rol yapma anlamında ele alabileceğiniz “olaylar” görmek isterdim, ancak bunun dışında, bu oyunla harika zaman geçirdim ve siyasi simülasyonları seven herkese öneriyorum.

Şifre: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.