Pharaoh: A New Era Türkçe yamasını indirmek için yazının en alt kısmında bulunan linklere gidiniz. Pharaoh: A New Era Türkçe yamasının kurulumuyla ilgili bilgileri de alt başlıklarda anlattık.

Pharaoh: A New Era, Antik Mısır’da geçen bir strateji – şehir kurma oyunu. Oyun türüne büyük yenilikler getirmese bile farklı bir tema ve konsept deniyor. Gerçekten çok rahatlatıcı müzikler eşliğinde antik bir Mısır kenti inşaa etmenize olanak tanıyor. Ben de oyun başında şimdiye kadar 10 saatten fazla harcadım. Oyunu yeteri kadar beğendiğime kanaat getirince de Türkçe yama için çalışmalara başladım.

Pharaoh: A New Era Türkçe Yama Hakkında

Türkçe çeviri dosyaları hem orjinal oyun hem de korsan oyuna göre yapılmıştır. Yama ikisinde de çalışır, exe dosyası uyarlanmıştır.

Kampanya modları, oyunun rehber bölümü ve bütün üniteler ile binaların açıklamaları Türkçe’ye çevrilmiştir. Oyunda Türkçe’ye çevrilmemiş bir yer yoktur. Gözümüzden kaçmış ve hala İngilizce olan yerler olabilir. Eğer bu tarz şeyleri tespit ederseniz bize ekran görüntüsünü yollayın. Gelecek versiyonlarda fixleriz.

Kurulumdan önce dosyaları yedeklemenize gerek yoktur. Pharaoh: A New Era Türkçe yaması hiçbir dosyanın üstüne yazılmaz ve orjinal dosyaları bozmaz.

Yamayı kurduktan sonra oyun seçeneklerinden dil ayarları bölümüne gelip Türkçe’yi seçmeniz gereklidir.

ÖNEMLİ NOT: Oyunun bazı yerlerinde “Sling” isimli font kullanılmış. Özellikle başlıklarda ve butonlarda bu font kullanılmış. Sling fontu Türkçe karakterleri desteklemiyor. Bu yüzden bazı yerlerde Türkçe karakterlere yer verilmedi.

Pharaoh: A New Era Türkçe Yama

Pharaoh: A New Era Türkçe Yama Çalışmasına Katkıda Bulunanlar:

Yamanın bütün çevirisi bizzat ben tarafından yapılmıştır. Çeviriler de hiç destek alınmamıştır. Sadece dil dosyalarının açılması konusunda Ozvm’ndan destek alınmıştır. Ayrıca yamanın paketlemesini de yaparken elinden gelen her türlü desteği sağladı. Siz ziyaretçilerimizin huzurunda Ozvm’a büyük teşekkürlerimi iletiyorum.

Pharaoh: A New Era Nasıl Oyun?

Pharaoh: A New Era şehir kurma ve strateji türlerini harmanlayan bir RTS oyunudur. Oyuncular antik Mısır’da bir şehir inşa etmek ve yönetmek için çaba harcarlar. Oyun, Firavunluğun erken dönemlerinde, Nil Nehri boyunca gelişen bir medeniyeti yeniden yaratmanıza olanak tanır.

Oyuncular, ekonomi, ticaret, din, ordu ve diğer önemli konuları yönetmek için kaynakları doğru harcamalıdır. Binalar inşa ederek, işçileri istihdam ederek ve Mısır tarihinin en ünlü yapılarını inşa ederek şehirlerini büyütmeleri gerekiyor.

Oyunda oyuncular, düşman saldırılarına karşı savunma yapmak, hastalık salgınlarını önlemek ve diğer zorluklarla başa çıkmak zorunda kalırlar. Ayrıca, tanrılara tapınarak ve onların isteklerini yerine getirerek şehirlerinin gelişimini arttırabilirler.

Pharaoh: A New Era, tarihe ilgi duyanlar ve simülasyon oyunları sevenler ve güçlü sistem donanımları olmayan oyuncular için iyi bir seçenek olacaktır.

Şifre: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.