Son dönemlerde simülasyon oyunlarının çevirilerine odaklanmış durumdayız. Siz değerli ziyaretçilerimizden simülasyon oyunlarının Türkçe çevirileri için çok fazla istek geliyor. Tabi Power to the People çok popüler bir oyun değil. Bunun türkçe yama isteği sizlerden gelmedi. Ancak bu oyunun dil kodu dosyalarıı açmak çok basitti. Fazla metinde barındırmıyordu. Biz de Power to the People’ı türkçe çevirisinin kolay olacağından dolayı seçtik.

Power to the People Türkçe Yamasıyla Alakalı Notlar:

Türkçe karakterler problem yaptığı için yamada Türkçe karakter kullanamadık. Türkçe karakterleri kullandığımız zaman butonlar ve form çerçeveleri kafayı yedi. Buna çözüm bulamadığımız için ö,ü,ç,ğ gibi harfleri çevirilerde kullanmadık. Fakat anlam açısından sıkıntı yaratmayacağını ve metinleri kolaylıkla anlayacağınızı düşünüyorum.
Oyunun korsan versiyonunda çalışmaktadır. Orjianal sürümde ise Steam dışından satın alınmış platformlarda sıkıntı yaratıyor. Oyunun orjinal sürümüne sahipseniz Steam’dan almış olmalısnız. Korsan kullanan arkadaşlar için ise problem yok. Onlar doğrudan indirip kullanabilir.

Kurulum dosyasını rar arşivinden çıkartıp öyle başlatın.

Eğer kurulum sırasında hata alırsanız setup dosyasını yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.

Power to the People Nasıl Bir Oyun?

Bu oyun bana inanılmaz derecede SimCity’Ii andırıyor. Fakat yanlış anlamayın onun kötü bir kopyası değil. Sadece kamera açısı ve oyun mekanikleri her şehir simülasyonu oyununda olduğu gibi SimCity’I andırıyor. Bu oyunda bir şehir inşaa etmiyorsunuz.Bir şehrin elektriğini sağlıyosunuz. Esasında bir elektrik şirketiniz var ve üretim, dağıtım hatları inşaa ederek tüm şehri baştan aşağı aydınlatıyorsunuz. Elektrik üretim ve dağıtım sistemi oldukça ayrıntılı. Bunun yanı sıra tatlı bir zorluğu var. Ne insanı çok bayıyor ne de tüm zevkinizi kaçıracak kadar kolay. Tabi sadece elektriği üretmek değil. Hangi hatta ne kadar voltaj gideceğini veya hangi saatler de ne kadar üreteceğinizi hesaplamak zorundasınız. Bir elektrik şirketinin karşılaşacağı pek çok dertle karşılaşıyorsunuz. Artan üretim fiyatları, şebekelerde fazla yüklenme ve hatta çökme. Bunları Pratik çözümler bularak ilerlemeniz ve müşterilerinizi şirketinizden vazgeçirmemeniz gerek.

Power to the People Türkçe Yama Gerektiriyor Mu?

Evet oyunda çok fazla metin bulunmadığından bahsettik. Fakat çok fazla teknik terim bulunuyor. Yani ileri düzey İngilizce kelime bilgisi gerekitiriyor diyebiliriz. Tabi Power to The People Türkçe dil paketini kurarsanız bu dil bilgisine ihtiyacınız kalmıyor. Ayrıca eğiti kısmını da baştan aşağı çevirdik. Belki de oyunun çevrilmesi gereken en önemli kısmı burasıydı. Oynamadan önce muhakkak eğiticiye bakın, deneme yanılma yöntemiyle bu oyunu öğrenmeniz size çok zorlar.

Şifre: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.