Terra Invicta Türkçe yama projesinde şuanlık gidişat oldukça iyi. Oyunun tüm dil satırlarının %75’ini Türkçe’ye çevirdik. Projeye devam ediyor olsak bile Terra İnvicta’nın büyük bir kısmını çevirdiğimiz için artık sizlerle paylaşabiliriz diye düşündük. Dediğim gibi biz çeviriye devam ediyor olacağız fakat yamanın beta versiyonu oynanabilir durumda ve aşağıdaki linkleri kullanarak Türkçe yamayı indirebilirsiniz.

Terra Invicta Türkçe Yama Çeviri Durumu:

Karşınıza gelecek olan bütün eventler ve görevler %100 Türkçe’dir.

İleri oyun aşamasında, uzayı kontrol etmeye çalıştığınız dönemden bahsediyorum, karşınıza gelecek diplomatik mesajlar ve etkinliklerin hepsini çeviremedik. Yarı İngilizce yarı Türkçe metinlerle karşılaşabilirsiniz.

Ajanların özellikleri ve açıklamalarının çoğu Türkçeleştirildi.

Özel Türkçe karakterler (ç,ş,ö vb.) bazen farklı semboller ile görüntüleniyor. Örneğin oyun “ş” harfini “$” işareti ile gösterebiliyor. Bu durum sürekli olmasa bile ara sıra karşınıza çıkabilir. Neden olduğunu hala tam çözemedik. Yamanın yeni çıkan versiyonlarında bu hatayı gidermeye çalışacağız.

Yamanın Yapımında Emeği Geçenler:

Terra Invicta Türkçe çevirisi tamamen turkceyamaci.com ekibi tarafından yapılmıştır. Yalnızca dil dosyalarını açarken yardım aldık. Bunun dışında bütün çeviri ve yama paketlemesi bize aittir.

Dil dosyalarını açmamız için yardımcı olan “Semih Uluçınar’a” özel teşekkürlerimizi iletiriz.

terra invicta türkçe yama projesi

Kısaca Terra Invicta Oyunun Hikayesi:

Oyun, Dünya’ya bir ufo düşmesiyle başlıyor. Tabi bunun üstüne bütün devletler ve gizli servisler harekete geçiyor. Sizde bir “faction”ın başında oyuna başlıyorsunuz. Ajanlarınızı yöneterek istihbaratlar topluyor ve Dünya’ya hakimiyet kurmaya çalışıyorsunuz.

Terra Invicta’a 3 fazdan oluşuyor. İlk fazda yani early game’de Dünya üstünde bir güç elde etme çabasına giriyorsunuz. Bu sayede uzay görevini başlatabiliyorsunuz. Esas oyun uzaya çıktıktan sonra başlıyor. Yeni koloniler kazanmaya çalışırken bir yandan uzaylılarla bir yandan da Dünya devletleriyle savaşıyorsunuz. Son aşamada ise evren hakimiyeti kurmaya ve tüm yıldızları sömürmeye çalışıyorsunuz.

4x Grand strateji türünde olan Terra Invicta daha önce benzeri olmayan bir oyun. İçerisinde hem bilim kurgu, hem politika, hem de strateji barındırıyor. Strateji türünü seviyorsanız Terra Invicta’yı oynamanızı tavsiye ederim.

Şifre: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.