Timberborn hayatta kalma / koloni yönetimi simülasyonu tarzında bir oyun. Oldukça değişik bir teması var. İnsan çağından sonraki kunduzları konu alıyor. Açıkçası Timberborn benim dikkatimi bu değişik teması sayesinde çekti. Türkçe yama çalışmasına Haziran ayında başlamıştık. Şimdi ancak bitirebildik. Esasen Türkçe yamanın ana taslağı 10 gün önce bitti lakin bu 10 günlük süreçte kalan ufak tefek hataları düzelttik. İşte Timberborn türkçe yaması karşınızda:

Timberborn Türkçe Yama Notları:

Kurulumu otomatik şekilde, Türkçe yamaya özel olarak hazırladığımız setup programı ile yapacaksınız. Böylelikle kurulum esnasında hata yapmanız ve yamayı çalıştıramamanız olasılığı ortadan kalkacak.

Oyun hala erken erişimde. Fakat yamanın güncellemesi otomatik olarak yapılıyor. Oyuna yamanın kendi launcheri ile giriş yapmanız gerekli. Bu sayede siz oyuna girmeden önce sürüm bilgisi doğrulanabiliyor ve bir hata varsa yama güncellenebiliyor.

Timberborn Türkçe yamasını kurduktan sonra “dil” menüsüne Türkçe dil seçeneği eklenecektir. Yani İngilizce versiyonu bozmaz. Ekstra olarak Türkçe dil seçeneği eklenir.

Eğitici kısmını büyük bir özenle çevirdik. Oyunu düzgün şekilde anlayabilmek için mutlaka eğitici kısmı oynayın.

Bu yama tamamen ücretsizdir. Forumlarda parayla satmaya çalışanlar olursa lütfen itibar etmeyiniz. Türkçe Yamacı’nın paylaştığı bütün yamalar bedava olarak yayınlanır*

Timberborn Türkçe yamanın oyun içi görselleri:

Timberborn TR Yamayı Kurarken İzlemeniz Gereken Adımlar:

Timberborn Hakkında Steam İncelemeleri:

Bu oyun her yamada daha iyi olmaya devam ediyor. Bu oyunun size sunduğu mekanikler ve terraforming araçları harika, kendi küçük kunduz koloninizi kurmak son derece eğlenceli. Farklı odaklara sahip iki farklı “ırka” sahip olmak, bu oyunun sahip olduğu içeriğe katkıda bulunur. En son yamalar (ücretsiz yamalar, btw), zaten eğlenceli olan bir oyuna daha fazla işlevsellik ekledi.

Bu oyunda eksik olan tek şey uygun mod desteği. Topluluğun bu oyunu uzun yıllar canlı tutabileceğinden oldukça eminim.

Zaman zaman oldukça gergin olabilen hayatta kalma şehir kurma oyunlarını seviyorsanız (özellikle de kötü yönetiyorsanız), bu oyun tam size göre.

Yama Aralık ayında tekrardan güncellenmiştir ve oyunun son versiyonu ile uyumlu hale getirilmiştir. Linkler de güncellendi.

Şifre: tryama

“Timberborn Türkçe Yama – v1.0.0 Çeviri Sürümü” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.