Tropico 6 Türkçe yama paketini hazırlamak kolay olmadı. Bu oyun çok detaylı. Çeviri yaparken birçok sorunla karşılaştık. Tropico 6, birçok insanın sevdiği bir yönetim oyunudur. Bu oyunu burada çok popüler olduğu için İngilizce’den Türkçe’ye çevirdik. Ana amacımız, Türkçe bilgisayarlarda düzgün çalışmasını sağlamaktı. Takipçilerimiz için oyunların yama sürecini mümkün olduğunca kolaylaştırmayı amaçlıyoruz.

Tropico 6 Türkçe Yama: Uzun Uğraşların Sonucu

Neredeyse tüm oyun başlıklarının çevirisi artık küresel oyun endüstrisi için yaygın bir uygulama haline geldi, ancak yine de video oyunları veya yazılım yerelleştirme gibi özel alanlarda uygun bir alt metin bilgisi olması gerekiyor. Ayrıntılara harcadığımız vakitten bahsetmeye gerek bile yok. Kapsamlı araştırma ve iyi iletişim becerileri sayesinde Tropico 6 TR yama paketini tamamlayabildik.

Oyunları yerelleştirmek, çevirmenlerin günlük olarak karşılaştığı en karmaşık görevlerden biridir. Video oyunlarından mobil uygulamalara ve web sitelerine kadar yerelleştirme, hedef kültür ve dil hakkında uzman bilgisinin yanı sıra bu türe özgü teknik kelime dağarcığı gerektirir. Ekibimiz de bu diktatörlük oyununu çevirmeye başlamadan önce uzun uzun araştırma yaptı. Güney Amerika’ da hayali bir adada geçen oyun için Latin diktatörler ve onların icraatlerini detaylıca incelediler.

Tropico 6 TR yama paketinin gerekli olmasının uzun bir nedeni var. Bunun bir nedeni, oyunun Türkçe olarak yerelleştirilmemesi ve oyundan zevk almak isteyen çok sayıda Türkün olması. Diğer bir sebep ise oyunun çok fazla metin ve seslendirmeye sahip olması. Bu yamayı yüklemezseniz, oyun sırasında İngilizce metin görecek ve İngilizce bir seslendirme duyacaksınız.

Üçüncü bir neden ise, Türkçe oyuncuların bu yamanın yardımı olmadan talimatları anlayamamaları olabilir, çünkü bunlar Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca ve Rusça gibi diğer dillerin yanı sıra İngilizce olarak da yazılmıştır.

Tropico 6 Türkçe Yama Detaylı Kurulum Rehberi

Tropico 6 Türkçe Yama İndir

Rar şifresi: tryamaci

Link çalışmıyorsa lütfen bildiriniz.

“TROPICO 6 Türkçe Yama – Beklenen O Yama Geldi!” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.