Şehir inşaa etme ve yönetme tarzı simülasyon oyunlarını sevenler mutlaka Urbek City Builder’a göz atmalı. Benim oyunu keşfetmem oldukça yeni oldu. Şahsen bu tip yönetim oyunlarını sevdiğim içinde hemen bir Türkçe yama çalışmasına giriştim. Urbek City Builder Türkçe yamayı yapmak oldukça kolaydı. Oyunda diyalog vb. uzun metinler bulunmadığı için tutorial, bina isimleri ve açıklamalarını Türkçe’ye çevirmek yeterli oldu.

Urbek City Builder Türkçe Yama Çalışması:

Yama şuanlık %80 oranında çevrilmiştir. Geliştirme devam etmesine rağmen bu ilk sürümü yayınlamaya karar verdik. Yakın zamanda %100 oranına ulaşacağımızı ve Urbek City Türkçe yamanın final halini yayınlayabileceğimizi düşünüyorum.

Almanca dili üstünden çevrilmiştir. Dil ayarlarından Almanca’yı seçerek yamayı aktifleştirebilirsiniz.

Yamayı kullanırken debug modu kapatın. Debug mod açık olunca bir süre sonra hata verip oyundan atıyor.

Kendi oyunumda test ettim. Karşılaştığım hataları düzelttim. Fakat Urbek City’i oynayan arkadaşlarda rastladığı hataları yazarsa sevinirim. Bu sayede türkçe yama geliştirme sürecimiz çok daha hızlanır.

Urbek City Builder Türkçe Yamayı Kurmak İçin:

Türkçe çevirisinin oyun içi görselleri:

Urbek City Builder’a Kısa Bakış:

Oyun şehir kurma ve puzzle türünün bir karışımı. Türe yeni bir soluk getirdiği söylenebilir. Şehri kurduktan sonra yaptığınız işletmeler çok önemli. Ancak oyunda para bulunmuyor. Paradan ziyade kaynak üretiyorsunuz ve bu kaynakları şehri büyütürken kullanıyorsunuz. İyi planlama yapmalı ve ona göre hareket etmelisiniz. Düzgün yapılmamış bir şehir planlaması sonradan başınıza büyük dertler açabiliyor. Düzgün şekilde büyülemelisiniz. Aksi taktirde haritanın kaynakları erken oyun aşamasında tükenir ve sonrasında ekstra geliştirme yapamazsınız. Oynanış hakkında daha fazlasını merak ediyorsanız YouTube’a göz atabilirsiniz

Şifre: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.