Konami’nin yeni kart oyunu Yugioh Master Duel piyasada kendine epey yer edindi. Bundan önceki oyun Duellinks artık çok p2w bir hale gelmişti ve pek çok oyuncu ilgisini kaybetmişti. Yugioh Master Duel’in çıkmasıyla beraber oyuncular yeniden talep göstermeye başladı. Yugioh’un Türkiye’de de epey bir fan kitlesi olduğunu biliyorum. Bu yüzden Yugioh Master Duel Türkçe yama çalışmasını başlattım.

Yugioh Master Duel Türkçe Yama Hakkında:

  • Oyunun çevirisi tamamen elle yapılmıştır. Zaten çoğu kartın Türkçe karşılığı internette vardı. İnternetteki verileri oyuna entegre hale getirdim ve kartları bu şekilde Türkçeleştirdim. Kendimde Yu-Gi-Oh oynadığım için zaten oyunun İngilizce’sine hakimdim. Çeviriyi yapmak çok zor olmadı.
  • Oyunun ana menüsü Türkçe’ye çevrildi.
  • Oyundaki kartların pek çoğu Türkçe’ye çevrildi. Özel kartların Türkçe’si bulunmuyor.
  • Yugioh Master Duel Türkçe yama oyunda bulunan bütün kartların %85’ini Türkçe hale getirir. Bazı kartlar dil dosyalarında görüntülenemediği için (muhtemelen bilgileri sunucudan çekiliyor) çevirisi yapılamadı.
  • Türkçe yama, sadece Yugioh Master Duel Steam versiyonunda çalışmaktadır.
  • Kurulum dosyası ile yamanın yüklenmesi otomatik olarak yapılır. Eğer oyunun Türkçe çevirisini kaldırmak isterseniz “YamaKaldir.exe” isimli programı başlatın.

Oyundaki görevlerin Türkçe’ye çevirisi gerçekleştirilmedi. Fakat görevleri anlamak zaten pek zor değil. Ne yapacağınızı oyun doğrudan size gösteriyor. O yüzden oyun içi görevleri Türkçe’ye çevirmeyi düşünmüyorum. Görevlerinde çevrilmesine ihtiyaç olduğunu düşünüyorsanız lütfen bana yazın. Çok fazla kişiden böyle bir talep gelirse görevleri de Türkçe’ye çeviririm.

Yugioh master duel türkçe yama çalışması kapak görseli
Yu-Gi-Oh! Master Duel kartların Türkçe çevirisi – Yama Çalışmasından

Yugioh Master Duel Türkçe Yaması Nasıl Kurulur?

Yamanın kurulumunu başarıyla gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edin.

Oyuna mutlaka Türkçe yama launcheri ile giriş yapın aksi halde Türkçe dil seçeneği aktif olmaz.

Yugioh Nasıl Bir Oyun?

Yu-Gi-Oh! ilk olarak 1996 yılında Konami tarafından yayınlanan popüler bir takas kart oyunudur (TCG). Oyunda oyuncular düellolarda birbirleriyle savaşmak için canavarlar, büyüler ve tuzaklar içeren çeşitli kartlar kullanırlar.
Her oyuncu oyuna bir deste kart ve belirli miktarda can puanı ile başlar. Oyunun amacı, rakibinizin stratejisini bozmak için ya canavarlarınızla saldırarak ya da büyü ve tuzak kartlarını kullanarak rakibinizin can puanlarını sıfıra indirmektir.

Yu-Gi-Oh!’da pek çok farklı türde kart vardır! TCG, her birinin kendine özgü yetenekleri ve etkileri vardır. Oyuncular, dahil etmek istedikleri kartları seçerek kendi destelerini oluşturabilirler ve bir düello sırasında rakiplerini alt etmek için strateji ve dikkatli planlama yapmalıdırlar.

Yu-Gi-Oh! geniş ve özel bir hayran kitlesine sahip karmaşık ve stratejik bir oyundur. Nasıl oynanacağı hakkında daha fazla bilgi edinmekle ilgileniyorsanız, çevrimiçi olarak, kural kitapları ve öğreticiler dahil birçok kaynak bulunmaktadır.”Master Duel” terimi, Yu-Gi-Oh! topluluğunda yalnızca en yetenekli oyuncuların katılmaya davet edildiği bir tür turnuva formatına atıfta bulunabilir veya bir düello sırasında kullanılan belirli bir kural veya kılavuza atıfta bulunabilir.

Şifre: tryama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.